Smaczne menu na wesele

0
3771
Menu weselne
reklama

Na udane wesele składa się wiele czynników, jednak najważniejszymi z nich są muzyka, wodzirej oraz niewątpliwie smaczne jedzenie. Przy stole goście spędzają wiele czasu i poczęstunek powinien umilać im rozmowy, ale także dostarczać energii do wspólnej zabawy na parkiecie. Jak się okazuje, skomponowanie weselnego menu wcale nie jest prostym zadaniem, jeśli weźmie się pod uwagę zróżnicowane smaki i gusty tak dużej liczby gości.

Podstawowe zasady komponowania weselnego menu

Większość osób zajmujących się organizacją przyjęcia weselnego, w kwestiach poczęstunku decyduje się skorzystać z gotowych propozycji firm cateringowych. Jest to całkiem dobre rozwiązanie, gdyż można od nich oczekiwać znajomości potrzeb weselników i doświadczenia w przygotowywaniu smacznych potraw. Standardowe zestawy weselne obejmują najczęściej: zimną płytę, dania na ciepło oraz ciasta. Na zimną płytę składają się przede wszystkim półmiski z wędlinami, sałatki, przystawki (śledzie, koreczki, marynowane warzywa, sery itp.). Z kolei w przypadku ciepłych posiłków największy kłopot sprawia ich liczba oraz częstotliwość serwowania. Głównym posiłkiem jest zawsze dwudaniowy obiad podawany tuż po rozpoczęciu się przyjęcia weselnego, natomiast kolejne ciepłe potrawy powinny być serwowane mniej więcej co 2-3 godziny. O większą liczbę posiłków należy zadbać np. w przypadku gdy podczas przyjęcia głównym alkoholem jest wódka, a także wtedy, gdy przygotowanych jest wiele wspólnych zabaw na parkiecie.

Rodzaj kuchni – tradycyjna czy nowoczesna?

Młode pary bardzo często chcą zaskoczyć gości niebanalnymi potrawami, pochodzącymi z kuchni innych narodowości. Specjaliści od organizacji wesel odradzają jednak eksperymentowanie z weselnym menu z bardzo prostej przyczyny. Wśród zaproszonych gości weselnych dominującą grupą są najczęściej osoby w średnim i starszym wieku, które niekoniecznie muszą być przyzwyczajone do oryginalnych smaków. Nie ma chyba nic gorszego, niż obserwowanie gości wmuszających w siebie potrawy lub siedzących w konsternacji nad pełnymi talerzami. Dlatego nawet jeśli ulubionymi potrawami państwa młodych są mule lub sushi, podczas przyjęcia weselnego powinno się postawić na tradycyjne potrawy oparte na kuchni polskiej. Nie oznacza to jednak, że w menu weselnym muszą znaleźć się zwykłe kotlety schabowe, bigos i krokiety z barszczem. Można przecież sięgnąć po bardziej wyrafinowane przepisy kuchni przedwojennej lub staropolskiej. Komponując weselny zestaw potraw należy koniecznie pamiętać o wegetarianach i o najmłodszych uczestnikach imprezy, i również dla nich przygotować specjalne potrawy.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj