Farby do włosów bez amoniaku – najważniejsze zalety

0
2305
Farby do włosów bez amoniaku
reklama

Farby do włosów to niewątpliwie jeden z najchętniej kupowanych produktów do stylizacji naszych włosów. Wybór odcieni i rodzajów tych produktów na rynku jest aktualnie tak duży, że z pewnością każda osoba, która marzy o zmianie swojego aktualnego koloru włosów znajdzie odcień, który będzie odpowiadał jej preferencjom i wymaganiom. Na rynku znajdziemy zarówno kosmetyki do koloryzacji trwałej, jak i półtrwałej, te, które w swoim składzie zawierają amoniak, a także te, które są go pozbawione. Aktualnie coraz więcej kobiet decyduje się na wybór farb, które są pozbawione tego składnika. Dowiedz się, jakie są ich zalety.

Czym jest amoniak?

Farby bez amoniaku są produktem, po który coraz częściej i chętniej sięgają kobiety, którym zależy na zmianie koloru przy jednoczesnej trosce o ich wygląd. Koloryzacja, w szczególności trwała, to sposób na uzyskanie wymarzonego koloru włosów. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że wykonywana zbyt często lub w sposób nieodpowiedni przyczynia się do osłabienia oraz uszkodzenia naszych włosów.

Jedną z substancji, która w dużej mierze przyczynia się do takiego stanu, jest amoniak. Jest on bardzo powszechnym składnikiem farb do włosów, który umożliwia pigmentowi wniknięcie w głębokie struktury włosa, dzięki czemu uzyskany kolor jest bardziej nasycony i trwały. Amoniak to nieorganiczna substancja, tworzona przez związek azotu i wodoru. Jego cechą charakterystyczną jest intensywny i drażniący zapach, który jest bardzo łatwo wyczuwalny. Niestety wdychanie go ma zły wpływ na nasz układ oddechowy, a on sam przyczynia się do występowania na skórze podrażnień oraz alergii. W kontakcie ze skórą głowy może powodować także uszkodzenie cebulek i przyczynić się do utraty włosów.

Farby bez amoniaku do włosów – czy są skuteczne?

Swego czasu farby do włosów bez amoniaku nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, szczególnie w przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu intensywnego koloru, który na włosach będzie utrzymywał się przez wiele tygodni. Aktualnie świadomość konsumentów uległa znacznej zmianie i chętniej sięgają właśnie po farby bez amoniaku. W produktach tego typu również musi znaleźć się substancja, która tak jak amoniak będzie pełnić funkcję nośnika pigmentu. Aktualnie jest to monoetyloamina.

Monoetyloamina to substancja, która jest znacznie bardziej bezpieczna nie tylko dla naszych włosów, ale i całego organizmu. Przede wszystkim nie posiada drażniącego drogi oddechowe zapachu i nie wywołuje podrażnień, co często ma miejsce w przypadku amoniaku. Monoetyloamina również umożliwia rozchylenie łusek włosów, jednak jej działanie jest znacznie wolniejsze i delikatniejsze, dzięki czemu nie powoduje tak silnych uszkodzeń włosa jak amoniak. Oprócz tego korzystanie z farb bez amoniaku nie tylko pozwala nam na uzyskanie wymarzonego koloru, ale i wpływa korzystnie na ich kondycję.

Farby do włosów bez amoniaku – dla kogo?

Koloryzacja włosów farbą bez amoniaku to idealny wybór dla każdej osoby, która chce cieszyć się pięknym i intensywnym kolorem swoich włosów bez obaw o ich kondycję po koloryzacji oraz to, w jaki sposób farbowanie włosów może wpłynąć na jej organizm. Warto jednak mieć na uwadze, że skorzystanie z farby bez amoniaku jest szczególnie istotne w następujących przypadkach:

  • okres ciąży – farby bez amoniaku są znacznie bezpieczniejsze zarówno dla ciężarnych kobiet, jak i ich nienarodzonego dziecka;
  • osoby o nadwrażliwej skórze – wrażliwa skóra głowy, częste alergie, podrażnienia i częste wypadanie włosów to znak, aby zrezygnować z produktów do koloryzacji, które w swoim składzie zawierają amoniak;
  • osoby, które często farbują włosy – częste farbowanie włosów farbą z amoniakiem może okazać się zabiegiem o wyniszczającym działaniu. Jeśli planujesz regularną koloryzację, rozważ zmianę farby na tę bez amoniaku.

Warto jednak pamiętać, że choć farby bez amoniaku są o wiele bardziej bezpieczne niż te zawierające amoniak, również w ich przypadku należy zadbać o to, aby przy farbowaniu włosów postępować zgodnie z instrukcją, aby nie uszkodzić ich struktury.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj