Tradycyjny ślub? Nie może zabraknąć złotych obrączek ślubnych!

0
635
reklama

Złote obrączki ślubne to zakorzeniony już w naszej tradycji symbol małżeństwa. Charakteryzują się ponadczasowym pięknem oraz doskonałą trwałością. Mogą być zarówno bogato zdobione, jak i utrzymane w minimalistycznym stylu. Przez wielu uważane są za niezastąpione, w końcu od dziesiątek lat zdobią dłonie szczęśliwych małżeństw.

Jak powstają złote obrączki ślubne?

Do powstania złotej biżuterii konieczne jest użycie innych pierwiastków. Dzieje się tak, ponieważ występujący w naturze kruszec okazuje się zbyt plastycznym, aby można było tworzyć z niego wyroby jubilerskie. Dopiero wykonanie stopu metali czyni go odpowiednio wytrzymałym. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego srebro, nikiel, pallad lub miedź. Właśnie z tego wynika pojęcie próby złota, które sprawia trudność wielu osobom. Określa ono zawartość czystego złota w całości wyrobu. Za najpopularniejsze próby uznaje się 750, 585 oraz 333. Zawierają one kolejno 75,5%, 58,5% oraz 33,3% wielokrotnie wspomnianego już wcześniej, luksusowego metalu.

Za najlepszy wybór uznaje się złoto klasy 585, stanowi ona kompromisem pomiędzy szlachetnością i trwałością wyrobu jubilerskiego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie w wyborze wyższej bądź niższej próby. Wszystko zależy od waszych potrzeb. Dowolność występuje także w przypadku wykończenia powierzchni biżuterii. To wy decydujecie o tym, czy wasze obrączki będą zachwycały połyskiem, czy oszałamiały głębokim matem.

Tradycyjne złote obrączki ślubne
Złote, tradycyjne obrączki bez zdobień

Obrączki ślubne złote tradycyjne

Jeśli planujecie tradycyjny ślub, powinniście zdecydować się na klasyczny model złotych obrączek ślubnych. Cechą charakterystycznych tego typu egzemplarzy jest absolutny minimalizm. Nie znajdziemy w nich żadnych zdobień, kamieni szlachetnych ani nowoczesnych sposobów wykończenia. Tradycyjnymi symbolami miłości możemy nazywać złote obrączki ślubne płaskie. Ich ujmująca prostota sprawia, że nigdy nie wychodzą z mody. Decydując się na klasyczne pierścionki, zyskujecie pewność, iż już zawsze będziecie wpisywać się w obowiązujące trendy. Ponadto, taki wybór będzie fantastycznym ukłonem w stronę tradycji. Z pewnością większość waszych krewnych posiada podobne modele, decydując się na nie, tworzycie piękne połączenie między pokoleniami. Tradycyjne symbole miłości mogą posiadać także półokrągły profil, które doskonale prezentują się z soczewką. Jeśli jeszcze nie znaleźliście swojej wymarzonej biżuterii, zapoznajcie się z wyjątkową ofertą złotych obrączek ślubnych jubilera SAVICKI.

Nowoczesne modele złotych obrączek ślubnych

Chociaż klasyczne modele obrączek ślubnych są ponadczasowe, niektóre pary poszukują nieco bardziej efektownych wzorów. Nowoczesne pierścionki okażą się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Zaskakująca może być przede wszystkim barwa złota. Czarna odmiana szlachetnego kruszcu nadaje biżuterii niesamowitego charakteru, w którym dobrze poczują się jedynie odważne osoby. Popularność zyskują także egzemplarze wykonane z dwukolorowego złota. Sposobem na zmodernizowanie obrączek jest także dodanie do nich kamieni szlachetnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się damskie modele, w których gęsto osadzone klejnoty zajmują całą powierzchnię biżuterii. Uwydatnione w ten sposób efekt odbicia światła robi niesamowite wrażenie, szczególnie w promieniach słonecznych. Nietuzinkowe może być także umieszczenie grawerunku. Coraz większa ilość par decyduje się na wygrawerowanie symbolu lub sentencji po zewnętrznej stronie obrączki. Zyskują dzięki temu niebanalne, personalizowane zdobienie.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj