Wesele w plenerze – za i przeciw

0
649
Wesele w plenerze – za i przeciw
reklama

Kiedy para obwieszcza, że bierze ślub, najczęściej słyszy pytanie: kiedy i gdzie? Te dwa aspekty często łączą się ze sobą nierozerwalnie. Kiedy Narzeczeni decydują się na wesele w wybranym wnętrzu, często to właśnie fakt czy dostępna jest wtedy wymarzona sala na wesele decyduje o tym, kiedy się ono odbędzie. Jeśli wesele ma odbyć się w plenerze, termin także ma znaczenie, trzeba bowiem myśleć o takiej porze roku, kiedy pogoda będzie łaskawa. Sala czy plener? Jakie rozwiązanie wybrać? Jakie są wady i zalety wesela w plenerze?

Zalety wesele w plenerze

Młodzi, którzy decydują się na wesele w plenerze podkreślają, że największą zaletą tego rozwiązania jest niezwykły urok jaki towarzyszy imprezom plenerowym, zwłaszcza, gdy na łonie natury odbywa się nie tylko wesele, ale i ślub. Narzeczonym wesele w plenerze kojarzy się z imprezą w stylu slow, z romantycznymi chwilami przy zachodzie słońca i tańcami pod rozgwieżdżonym niebem. Wesele w plenerze to też okazja do zrobienia wielu niezwykłych zdjęć. Plener pozwala zaprosić większą liczbę gości, gdyż przestrzeń jest zazwyczaj bardzo rozległa. Na tym jednak zalety wesele w plenerze zdają się kończyć.

Wady wesela w plenerze

Wesela w plenerze, choć urokliwe i modne, niosą za sobą szereg trudności. Niektóre z nich od razu przychodzą nam na myśl, inne nie zawsze wydają się takie oczywiste.

Trudny w realizacji i kosztowny ślub w plenerze

Jeśli marzycie o ślubie i weselu w plenerze, musicie być świadomi, że organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga ogromnego zaangażowania. Jeśli decydujecie się na ślub cywilny, będziecie musieli liczyć się z tym, że nie każdy urzędnik go udzieli, a sam ślub plenerowy wiąże się z dodatkową opłatą.
Jeśli zamierzacie wziąć ślub kościelny, będzie jeszcze trudniej, na taki ślub wymagana jest specjalna zgoda biskupa, a na termin trzeba czekać znacznie dłużej niż biorąc ślub w kościele.

Aura nie zawsze sprzyja

Ten aspekt jest oczywisty, ale trudno pominąć go podczas rozważań. Na wesele można zamówić wszystko, oprócz pogody. W Polsce pogoda bywa kapryśna, deszcze padają o każdej porze roku, a w gorącą letnią noc mogą zaskoczyć nas burze. W zasadzie nie ma możliwości wybrania takiego terminu, w którym pogoda dopisze z całą pewnością.

Koszty, koszty i jeszcze raz koszty

Koszty przy organizacji wesela w plenerze potrafią być naprawdę wysokie. Trzeba wynająć teren, namioty, zapewnić catering. Przy dużym obszarze, na którym odbywa się przyjęcie, potrzeba większej liczby kelnerów. Wesele można próbować organizować na własnej działce, ale wtedy z kolei potrzeba dużych nakładów finansowych, żeby zapewnić oświetlenie i nagłośnienie.

Inne niedogodności

Wesele w plenerze wiąże się także z innymi, mniejszymi i większymi niedogodnościami. Nie ma chyba na świecie nikogo, kto lubiłby komary, w okresie letnim ich obecność jest nieunikniona, a to właśnie latem organizuje się przyjęcia w plenerze. Pary Młode, które zdecydowały się na wesele w plenerze podkreślały też, że podczas wesel w plenerze, goście chętnie korzystają z przestrzeni i trudno namówić ich na powrót na parkiet. Sam parkiet także staje się problemem, zwłaszcza podczas organizacji przyjęć na własnym terenie (działce). Bardzo kłopotliwy staje się też brak odpowiednich warunków sanitarnych lub ograniczenia w tym zakresie.

Złoty środek

Wszyscy, którzy rozważają wynajem sali na wesele, ale pod uwagę biorą również organizację przyjęcia w plenerze, powinni zapoznać się z ofertą miejsc, które łączą zalety obu rozwiązań. Takim miejscem jest Szklarnia 200 m w przestrzeni Let’s GoCook. Szklarnia to nowoczesna sala na wesele, w całości wykonana ze szkła, usytuowana w ogrodzie, który stanowi integralną część przestrzeni i przeznaczony jest do dyspozycji gości (dokładny jej opis znajdziesz na stronie https://gocook.pl/wynajem-sali/sala-na-wesele ). Takie rozwiązanie architektoniczne sprawia, że goście przebywający w sali mają widok na ogród i czują się tak, jakby cały czas pozostawali na łonie natury. Szklarnia jest klimatyzowana, posiada wygodny parkiet, świetnej jakości nagłośnienie i klimatyczne oświetlenie, bezpośrednio z niej wychodzi się do ogrodu z tarasem. Decydując się na wesele w takim miejscu Para Młoda nie musi martwić się warunkami pogodowymi, gdyż szklarnia zapewnia ochronę przed deszczem i wiatrem. To świetna alternatywa zarówno dla tradycyjnych sal na wesele jak i dla przyjęć w plenerze.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj