Co podarować wybrance zamiast pierścionka zaręczynowego?

0
6022
Co podarować wybrance zamiast pierścionka zaręczynowego
reklama

Coraz więcej par rezygnuje z tradycyjnych zaręczyn. Choć prawdopodobnie cały ten zwyczaj będzie celebrowany w tradycyjny sposób, to tą przysłowiową wisienką na torcie wcale nie musi być pierścionek. Dlaczego? Ponieważ wiele kobiet nie lubi nosić biżuterii, boi się, że zgubi albo wykonywana praca nie pozwala na noszenie go na co dzień.

Zanim zdecydujemy się na zaręczyny, warto przeprowadzić krótkie śledztwo, aby dowiedzieć się czy nasza dziewczyna chce otrzymać od nas tradycyjny pierścionek zaręczynowy, czy zamiast niego woli buty, torebkę czy po prostu wypad do sp. Istnieje też prawdopodobieństwo, że nie zdradzi jak chciałaby, aby wyglądały jej wymarzone zaręczyny, bo chce żeby jej ukochany ją zaskoczył.

Czy zastanawialiście się w jaki sposób możecie poprosić swoją wybrankę, aby została Waszą żoną? Co można podarować ukochanej zamiast pierścionka zaręczynowego?

Mamy dla Was kilka najlepszych propozycji 🙂

Broszka zamiast pierścionka zaręczynowego

Ten element biżuterii niestety odchodzi w niepamięć. A szkoda, ponieważ dawniej broszki bogato zdobione były uznawane jako najcenniejsze pamiątki w rodzinie i przez co były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jeśli chodzi o wybór to co do wielkości i ilości elementów zdobień jest szeroka gama. Taka ozdobna broszka może mieć przeróżne wzory zaczynając od figur geometrycznych po niekonwencyjne kształty czy rozety, różnorakiej odmiany roślin, zwierząt, może mieć także fakturę martwej natury albo przedmiotów, których używamy na co dzień. Broszka ta idealnie zastąpi miejsce pierścionka zaręczynowego w dzień ślubu przez to, że może być przypięta do sukni ślubnej.

Kolczyki jako prezent na oświadczyny

Wybierając kolczyki w zamian za pierścionek zaręczynowy mamy spore pole do popisu. Złote kolczyki z brylantem, bądź z innymi, ale równie szlachetnymi kamyczkami to idealne rozwiązanie dla kobiet nie lubujących się w zakładaniu pierścionków na palce. Kolczyki zaręczynowe mogą mieć dowolny kształt czy rozmiar. Mogą być wiszące lub krótkie. Biżuteria ta może być towarzyszyć Pani Młodej w dniu ślubu, a potem jest możliwe, żeby były przekazane dzieciom jako pamiątka rodzinna.

Domowe zwierzątko w ramach oświadczyn

Podarowanie ukochanej spragnionego pupila jest coraz nowatorskim pomysłem wśród zakochanych. Należy przy tym pamiętać, że wiąże się to z kolejnymi codziennymi obowiązkami. Stosunkowo może być ich więcej lub mniej. Te najbardziej popularne to kotki i pieski, głównie z tego powodu, że akurat te zwierzęta są najczęściej członkami rodziny w wielu domach. Wiele małżeństw nie mogących mieć potomstwa (z różnych przyczyn) wybiera jako swoje „dziecko” małego zwierzaka. Wręczając ukochanej wymarzone zwierzątko zamiast pierścionka na zaręczyny warto dodać słowa typu „Wspólnie stwórzmy dla niego dom”.

Zaręczynowa bransoletka z grawerem zastępująca pierścionek

Dla skromnych osobowości dedykujemy na miejsce u dłoni piękną bransoletkę z dedykacją w zamian za pierścionek zaręczynowy. Nie ma przeszkód co do rozmiaru i kształtu bransoletki, ważne żeby grawer swobodnie można było wykonać na odwrocie tejże biżuterii. Wśród dedykacji na biżuterii zaręczynowej nieustannie królują napisy typu „Marry me”, „Na zawsze Twój”, „Tylko Ty”, „Ciąg dalszy nastąpi”…

Tatuaż dla dwojga zamiast biżuterii na zaręczyny

Dla odważnych i zwolenników ekscytującego bólu proponujemy tatuaż. Zakochani muszą być pewni siebie i gotów do poświęcenia się dla drugiej osoby. Motywy mogą być różne, zwykle narzeczeni wybierają delikatne wzory. Może to być serce, data rozpoczęcia związku lub zaręczyn, znak nieskończoności, albo napis np. I love him/ her. Taki delikatny tatuaż zwykle jest umiejscowiony na palcu serdecznym lub na nadgarstku.

Klucz do serca lub do mieszkania w zamian za pierścionek zaręczynowy

Łańcuszek na szyję, a na nim klucz- jest to świetna opcja dla kobiet wielbiących romantyzm. Można sobie wyobrazić, że ukochany zawiesza swojej dziewczynie taki naszyjnik na szyję, a przy tym szepce słowa „Czy zostaniesz moją żoną?” no po prostu można się rozpłynąć…

Ukochany może również do maleńkiego ozdobnego pudełeczka- takiego jak na pierścionek zaręczynowy, włożyć klucz do swojego mieszkania i zapytać przyszłą żonę czy zechce z nim zamieszkać. Brzmi obiecująco!

Piercing finger – alternatywa dla tradycyjnego pierścionka zaręczynowego

Czyli kolczyki zaręczynowe na palce. W dobie dzisiejszych trendów na Instagramie, kolczyki te zyskują coraz większe grono miłośników. Dlaczego? Uważają, że przeciętny pierścionek zaręczynowy jest oklepany- nawet ten, który ma wkomponowany diament. Cała filozofia polega na tym, że przekłuwa się palec serdeczny. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego pierścionka zaręczynowego i szczególnie jest dedykowana osobom, które posiadają tendencję do gubienia biżuterii, albo też może okazać się zbawieniem dla zapalonych miłośników cierpienia. Biżuteria w postaci pierścionka zaręczynowego jest aplikowana zupełnie inną techniką niż kolczyki do uszu czy nosa. Są one zahaczone na maleńkiej kotwicy pod grubą powłoką skóry dzięki czemu nie ma możliwości, żeby kolczyk ten się przesuwał. Z racji tego, że taki pierścionek zaręczynowy jest w miejscu narażonym na różne infekcje, konieczna jest częsta jego sterylizacja- szczególnie w czasie gojenia się rany.

Gwiazdka z nieba w zastępstwie za pierścionek zaręczynowy

Niemożliwe staje się możliwe! Otóż nic nie stoi na przeszkodzie, aby ukochanej „wręczyć” gwiazdkę z nieba w zamian za pierścionek na zaręczyny. Jedynie trzeba namyślić się, który z pakietów wybrać, do tego dobrać konstelacje, kolejno gwiazdę i nadać jej imię swojej ukochanej. Jako dowód dołączany jest certyfikat przyznania nazwy gwieździe, a także wpis do rejestru. Do świadectwa zakupu dodawana jest mapa, która wskazuje miejsce znajdowania się imiennej gwiazdy.

Zegarek na miejsce pierścionka zaręczynowego

Zegarek jest dosyć charakterystycznym rodzajem błyskotek. Odmierza czas i kojarzy nam się z przemijaniem a zarazem wieczności, gdyż pozwala na zobrazowanie wspólnie spędzonego upływu lat. Partnerzy nie odnoszący się do tradycji z zaufaniem tak samo mają dystans do zabobonów. Lecz należałoby tu wspomnieć, że według wierzeń wręczenie zegarka na zaręczyny ukochanej osobie zamiast pierścionka wróży upadek narzeczeństwa. Zakochane pary za nic mają zabobony i wbrew nim obdarowują siebie zegarkami z górnej półki. Twierdzą, że takie zegarki zaręczynowe pozwolą im bardziej zsynchronizować ich wspólne plany i marzenia.

Medalik zamiast pierścionka zaręczynowego

Panie wielbiące biżuterię w stylu vintage będą zachwycone kiedy otrzymają od ukochanego romantyczny medalik na zaręczyny. Szczególnie będą mile zaskoczone kiedy otwierając taki medalik znajdą w środku zdjęcie ukochanego, a dodatkowo fajnym pomysłem będzie wygrawerowanie nieopodal zdjęcia datę oświadczyn. Medalik ten możemy zakupić w antykwariacie albo w nietuzinkowym salonie jubilerskim.

Jak widać istnieje wiele pomysłów na zastąpienie pierścionka na zaręczyny w inny sposób. Granica jest tylko w naszych myślach. Proponowane przez nas prezenty z okazji zaręczyn są dość powszechne. Raczej nie powinniśmy być zdziwieni, że przyszła małżonka wolałaby dostać w prezencie od ukochanego coś bardziej praktyczniejszego niż pierścionek zaręczynowy, który znajdzie swoje miejsce głęboko w szkatułce. Wygląda na to, że moda na prezenty zaręczynowe zamiast pierścionka prowadzi do dobrego.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj