Czym się kierować przy wyborze fotobudki?

0
2693
Jak wybrać fotobudkę
reklama

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości weselnych sprawdzoną i rekomendowaną przez wielu atrakcją – zapewne przez Twoją głowę przeszedł pomysł wynajęcia fotobudki. Od wielu lat ta forma króluje na zachodnich uroczystościach – od urodzin po okrągłe rocznice. Nie bez kozery. Prócz kilkugodzinnej atrakcji na samym weselu, dzięki niej wspomnienia nie ulotnią się. Pozostanie nam trwała pamiątka w postaci zdjęć. Kiedy już podejmiemy pozytywną decyzję dotyczącą jej wynajęcia, przychodzi czas na jej wybór. Czym zatem kierować się przy wytypowaniu tej „idealnej”?

Ilość zdjęć

Po pierwsze, ilością zdjęć. Najlepiej skorzystać z usług takiej firmy, która nie daje nam limitu wydruków. Jest to o tyle ważne, że prócz pamiątki dla samych gości, warto poprosić ich o kopie. Sprawdzoną metodą, praktykowaną przez wielu nowożeńców jest położenie księgi gości obok fotobudki. Dzięki temu, w subtelny sposób damy do zrozumienia, aby kopia zabawnych zdjęć znalazła się także w naszym pamiątkowym albumie, tworzonym przez samych zaproszonych.

Wygląd i jakość

fot: imprezowyraj.pl

Drugą rzeczą jest sama fotobudka. Jej wygląd, jakość zdjęć i wydruku. Mając pięknie ozdobioną salę weselną, nie możemy jej oszpecić czarnym pudłem postawionym na środku. Nikt nie domyśli się, że ów ciemna skrzynia służy do robienia zdjęć. Ważne, aby samoobsługowa budka foto miała design integralny, pasujący do wystroju sali. Prócz jej kolorystyki, niektóre z firm wynajmujących fotobudki proponują ich personalizowanie przez nadruk zdjęć, czy innych dekoracji, które są bliskie sercu młodej pary.

Rekwizyty i gadżety

fot: imprezowyraj.pl

Czym byłaby dobra zabawa, gdyby nie gadżety? Aby zaskoczyć gości nie wystarczy jedna peruka i kapelusz, w którym będą pozowali na zmianę. Pozwól swoim zaproszonym puścić wodze fantazji i przygotuj dla nich autorskie gadżety. Wiele agencji, które wynajmują fotobudki ma w swojej ofercie możliwość przygotowania rekwizytów specjalnie pod Klienta. Tabliczki z Waszymi imionami, data wesela, a także wszelkiego rodzaju maski, wąsy i szale staną się nie tylko urozmaiceniem Waszych zdjęć, ale przede wszystkim niezapomnianą atrakcją dla weselników.

Wielkość tła

Kolejną rzeczą jest tło. Im szersze – tym sprzyja lepszej integracji. Bardzo rzadko zdarza się, aby jedna osoba pozowała solo przed obiektywem fotobudki. Co więcej, warto kierować się przy jej wyborze możliwością personalizacji. Jesteście geekami programowania? Zafundujcie sobie tło pokryte językiem HTML. Poznaliście się na górskiej wyprawie? Klimatyczny pejzaż z pewnością przybliży Wam wspomnienia.

Czas

Ostatnią rzeczą jest czas. Możecie oczywiście wynająć budkę na całą noc, jednak jeśli obawiacie się, że zamiast parkietu, głównym zainteresowaniem będzie cieszył się punkt foto – zdecydujcie się na konkretne godziny. Przelicznik jest dość prosty – im więcej gości, tym dłuższy czas wynajmu. Średnio  jedna godzina pozwoli na wykonanie 40-50 sesji. Jak pisaliśmy wcześniej, niewiele osób decyduje się na zdjęcie solo, dlatego przy organizowaniu przyjęcia do 80 osób zaproszonych warto wynająć fotobudkę na dwie godziny, przy 130 – trzy, a 200 – cztery godziny.
Szerzej na ten temat pisze firma Imprezowy Raj : Fotobudka na ile godzin.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj