Jak dobrać biżuterię ślubną?

0
3818
Jak dobrać biżuterię ślubną?
reklama

Biżuteria będzie w dniu ślubu pięknym uzupełnieniem całej kreacji. Dlatego warto uważnie ją dobierać.

Kryształy i brylanty

Jeśli chodzi o biżuterię ślubną, pierwszą inspiracją powinien być pierścionek zaręczynowy. Jeśli ma on na przykład kolorowy kamień – rubin czy szmaragd, można całą resztę biżuterii dopasować do niego kolorystycznie. Większość Panien Młodych idzie do ślubu w białej sukni, dlatego też kolorowa biżuteria będzie dla niej dobrym kontrastem. Jeśli jednak chcemy postawić na zupełnie klasyczny look w tym dniu, warto zdecydować się na kryształy lub brylanty. Nie dość, że są one niezwykle eleganckie, to jeszcze charakteryzują się tym wyjątkowym blaskiem. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić – zbyt wiele biżuterii może zniszczyć efekt i sprawić, że sama suknia będzie sprawiała wrażenie przeładowanej.

Jak dobierać elementy

Nigdy nie należy zaczynać od kupna biżuterii. To ją należy dopasować do sukni – znaczenie będzie mieć kształt dekoltu, krój rękawów, zdobienia tkaniny. Oczywistym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy to jesteśmy w posiadaniu na przykład pamiątkowej, rodzinnej biżuterii, która będzie pełniła funkcję „czegoś starego”. Najłatwiej jest, jeśli suknia nie ma swoich zdobień, koralików, kryształków. Wtedy z biżuterią można zaszaleć. Jeśli jednak decydujemy się na bransoletkę i wiszące kolczyki, może warto zrezygnować z naszyjnika. Dobór biżuterii powinien też współgrać z upięciem włosów. Wysoki kok i długie, brylantowe kolczyki to dobra para. Najtrudniejszym wyborem może być naszyjnik. Jego kształt powinien być zależny od dekoltu. Im głębszy dekolt, tym dłuższy może być naszyjnik. Jeśli na sukience są zdobienia, wisiorek może się wśród nich „zgubić” – wtedy lepiej zdecydować się na krótszy łańcuszek. Koniecznością jest, aby poszczególne elementy do siebie pasowały. Inaczej, będzie to wyglądać po prostu niedbale, choćby biżuteria była najbardziej okazała. Jeśli sukienka ma zdobienia – kryształy, kamienie, dobrze jest, jeżeli biżuteria z nimi współgra.

Poszukując ślubnych inspiracji, także tych co do biżuterii, warto zajrzeć na platformę ślubną Wedding.pl (https://wedding.pl/inspiracje/bizuteria-slubna/). Znajdziemy tam wiele różnych pomysłów, które mogą nam pomóc w skomponowaniu najpiękniejszej ślubnej kreacji.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj