Jak poinformować gości o zmianie daty ślubu i wesela?

0
2274
Poinformowanie gości weselnych o zmianie daty ślubu z powodu koronawirusa
reklama

W związku z trudnościami poprzez ogłoszony przez Rząd stan epidemii, wiele narzeczeństw zdecydowało się przełożyć datę własnego ślubu i wesela. Przed przyszłymi małżonkami stoi niełatwe zadanie. Pomimo dużo wcześniej zaplanowanej uroczystości pozostało przekazanie rodzinie i znajomym o wyznaczeniu ślubu i wesela na inny dzień. Jak powiedzieć gościom weselnym o przełożeniu terminu ślubu i wesela? Czy istnieje jakiś sposób, aby subtelnie zawiadomić zaproszonych już gości o przesunięciu ich najpiękniejszego dnia w życiu?

Kiedy przekazać zaproszonym gościom o odwleczeniu ślubu i wesela?

Jeżeli Wasz ślub miał odbyć się niebawem, to czym prędzej musicie poinformować wszystkich zaproszonych, że plany co do zaślubin zostały zmienione. W głowach naszych gości kłębią się myśli i zastanawiają się na czym stoją, dlatego warto już teraz rzetelnie zakomunikować o podjętych przez Was krokach. Na pewno pierwszymi osobami, które powinny wiedzieć o Waszych zamiarach są rodzice, dziadkowie i rodzeństwo, a także osoby zza granicy albo mieszkający w obrębie paręset kilometrów.

W jaki sposób przekazać o powstałej zmianie w dacie ślubu i wesela?

Z powodu zaistniałej sytuacji nie mamy możliwości odwiedzić każdego z rodziny, by dać znać, że data Waszego ślubu uległa zmianie. Najprostszym rozwiązaniem będzie do każdego z nich zadzwonić i zaprosić na ślub w innym terminie, albo wysłać do każdego maila, albo wiadomość za pomocą innych komunikatorów (chociaż ślubny savoir vivre nie przemawia za takim rozwiązaniem to w tej powstałej ciężkiej sytuacji warto zaryzykować).

Lecz jeśli jednak zależy Wam, aby goście poczuli się miło- mimo zaistniałym przeszkodom, to możecie wysłać list. Trendy stała się w ostatnim czasie forma bileciku „change the date” czyli zmiana daty ślubu. Choć istnieje ryzyko, że na obszarze papieru pozostają drobnoustroje, to z pewnością zasiądą tam na krócej aniżeli na metalu czy plastiku. Ważne żeby potem zadbać o dokładną higienę rąk.

Przy okazaniu informacji związanej ze zmianą daty ślubu, warto podać przyczynę waszej decyzji. Wystarczy krótkie, zwięzłe i na temat zdanie. W mediach ciągle dowiadujemy się o kolejnych podejmowanych ograniczeniach w funkcjonowaniu z powodu koronawirusa, zatem bezpieczną opcją będzie nie podawanie konkretnej daty na którą będzie przełożone zaślubiny. Możecie jedynie dopisać, że będziecie na bieżąco aktualizować informacje. (np. „W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju, a także mając na uwadze zdrowie nasze i naszych miłych gości, jesteśmy zobowiązani przełożyć datę naszego ślubu, o której będziemy Was na bieżąco informować”).

Change the date- informacja o zmianie daty ślubu dla zaproszonych gości

Z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem (COVID-19) Młodzi szukają rozwiązania jakim łagodnym gestem oświadczyć, że ich ślub i wesele wyznaczone są na inny termin.

Change the date to nowa moda w kategorii papeterii ślubnej. To małe, eleganckie bileciki, które na celu mają dać znać Waszym bliskim o zmianach dotyczących uroczystości ślubnej. Ważne żeby nie podawać konkretnej daty, bo nie wiemy jak długo epidemia potrwa.

Poniżej przedstawiamy Wam przykłady.

 

Jak poinformować gości o zmianie daty ślubu i wesela?

Od redakcji – Słowa otuchy

Pamiętajcie, że poprzez przełożenie ślubu i wesela świat się nie zawali. Wiemy, że decyzja ta nie jest prosta- szczególnie kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Możecie być pewni, że zaproszona przez Was rodzina i znajomi rozumieją powagę sytuacji. Najważniejsze jest to, że się kochacie i jesteście dla siebie wsparciem. Trzymajcie się zdrowo!

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj