Złote pierścionki
reklama

Pierścionek zaręczynowy oprócz wartości materialnej ma ogromną wartość symboliczną. Każda kobieta marzy o tym, żeby jej pierścionek był absolutnie wyjątkowy. Jaki powinien wyglądać? Czym się kierować przy zakupie? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pierścionka?

Kolor złota, wielkość, czystość, barwa, szlif oraz umiejscowienie brylantu, a także kształt i rozmiar obrączki – to składniki idealnego pierścionka zaręczynowego. Dla każdej kobiety „idealny” będzie jednak znaczył co innego. Wybierając pierścionek zaręczynowy, kieruj się przede wszystkim gustem przyszłej narzeczonej. Postaraj się dobrać pierścionek do jej stylu. Zaobserwuj, co najchętniej nosi i co jej się podoba. W końcu to ona będzie codziennie na niego spoglądać i pokazywać rodzinie oraz znajomym.

Pierścionki zaręczynowe – białe złoto w modzie

Kobiety pragną nowoczesnej biżuterii i chcą podążać za najnowszymi trendami. Takim bez wątpienia jest białe złoto. Zanim wybierzesz pierścionek, zwróć uwagę, na to, co najchętniej nosi Twoja ukochana. Jeśli na co dzień wybiera ozdoby w złocie, sprezentuj jej klasyczny pierścionek zaręczynowy. Jeśli zaś woli srebro, zdecyduj się na białe złoto (przykłady tutaj). Jeśli nie ma dokładnie sprecyzowanych biżuteryjnych preferencji, możesz wybrać oryginalny pierścionek wykonany z delikatnie przeplatających się dwóch rodzajów złota. Mówi się, że białe złoto pasuje kobietom o jasnych włosach i karnacji, z kolei żółte doskonale współgra z ciemniejszą oprawą twarzy. Jest to jednak uogólnienie, do którego warto podejść z dystansem i patrzeć na swoją ukochaną bardziej indywidualnie.

Pierścionki złote oraz z białego złota

Diament – nie tylko w koronie

Piękno biżuterii to nie tylko jej design. Nawet najpiękniejszy wzór może stać się powodem rozczarowania, gdy po latach użytkowania straci swój blask. Tu kryje się tajemnica brylantu – nie tracąc swojego nieziemskiego blasku, nigdy nie rozczarowuje. Diamenty, czyli nieoszlifowane brylanty to jedne z najtwardszych minerałów znanych człowiekowi. Ich powierzchnia może zostać zarysowana jedynie przy użyciu innego diamentu. Symbolizują czystość i trwałość. Choć w klasycznym pierścionku zaręczynowym brylant umieszczony jest w koronie, nie jest to regułą. Kilka lub kilkanaście brylantów może tworzyć efektowny wzór np. kwiat, serce, a nawet otaczać całą obrączkę. Jeśli Twoja ukochana jest odważna, przebojowa i pewna siebie, wybierz pierścionek z brylantem zarówno w koronie, jak i w obrączce. Jeśli na co dzień nosi skromną biżuterię, wybierz klasyczny wariant z pojedynczym brylantem w koronie.

Kształt i rozmiar obrączki

Prosta czy lekko falująca? Jeśli Twoja ukochana ma romantyczne usposobienie, wybierz pierścionek o falującym kształcie przypominającym kwiatowy splot. Jeżeli jest minimalistką i do życia podchodzi ze spokojnym dystansem, sprezentuj jej pierścionek z klasyczną, prostą obrączką. Rozmiar pierścionka zaręczynowego można zdobyć na kilka sposobów. Najprościej zabrać do jubilera jeden z pierścionków noszony przez ukochaną na serdecznym palcu i poprosić o sprawdzenie rozmiaru. Twoja ukochana nie nosi pierścionków? Poproś o pomoc jej mamę, babcię lub przyjaciółkę. Oczywiście w jak największym sekrecie!

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego nie jest łatwy. Jednak nikt nie zna Twojej ukochanej tak dobrze, jak Ty sam. Z pomocą serca i rozumu wybierzesz najpiękniejszy pierścionek, który będzie nosiła z dumą i radością.

reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj