Jak wybrać dobrego wodzireja na wesele?

0
2756
wodzirej na wesele
reklama

Czym kierować się podczas wyboru wodzireja na wesele? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie kwestie ustalić przed imprezą? Poniżej znajdziesz kilka istotnych wskazówek, które pozwolą ci podjąć decyzję.

Wesele to czas świętowania i wspólnej zabawy. Należy zatem zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną oraz o urozmaicenie czasu spędzonego wraz z gośćmi na sali weselnej. Jeśli chcemy, by ktoś nas w tym wyręczył możemy zdecydować się na wodzireja. Jest to osoba, która zajmuje się organizacją zabawy podczas wesela – zachęca gości do wspólnej zabawy,wymyśla różne gry oraz konkursy, zapowiada niespodzianki oraz różnego rodzaju atrakcje. Dzięki temu para młoda nie musi angażować się w to zajęcie.

Wybór wodzireja na wesele powinien być jednak odpowiednio przemyślany oraz sprawdzony. Niestety często może się okazać, że osoba, którą wynajmiemy nie spełni naszych oczekiwań. Problem może tkwić w tym, że wodzirej nie posiada odpowiedniego doświadczenia lub po prostu nie wywiązał się z tego, co zostało wcześniej wspólnie ustalone. Przed podjęciem decyzji powinniśmy porozmawiać z kilkoma osobami, które się tym zajmują i sprawdzić ich kompetencje. Należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Gdzie szukać wodzireja?

Jeśli zdecydowaliśmy się, że na weselu powinien pojawić się wodzirej, powinniśmy przejść do odpowiednich poszukiwań. Najlepiej rozpocząć od znajomych oraz rodziny. Ktoś z polecenia daje nam większą gwarancję na właściwy wybór. Oczywiście może być również odwrotnie, ponieważ to, co podobało się jednej parze młodej na weselu nam może nie przypaść do gustu. Dlatego nie decydujmy się na wodzireja ”w ciemno”, tylko dlatego, że ktoś nam go polecił. Chyba, że sami byliśmy na przyjęciu, na którym prowadził on zabawę i rzeczywiście się sprawdził.

Możemy również spróbować poszukiwań przez Internet. Profesjonalny wodzirej powinien posiadać swoją stronę internetową, na której znajdzie się cała oferta. Oprócz ceny mogą pojawić się także przykładowe repertuary zabaw czy krótkie filmiki z imprez okolicznościowych. Do tego możemy znaleźć opinie innych par, które korzystały z usługi wodzireja. W ten sposób łatwiej będzie nam rozważyć różne opcje.

Co dalej?

Jeśli zdecydujemy się na któregoś z wodzirejów powinniśmy przede wszystkim zapytać o termin. Może się okazać, że ten dzień ma już zajęty. Nie zwlekajmy zatem z wyborem wodzireja na ostatnią chwilę. Jeśli jednak uda nam się zarezerwować datę, powinniśmy przejść do dalszych ustaleń.

Warto spotkać się z tą osobą osobiście, by dokładniej ją poznać oraz porozmawiać o wszystkich szczegółach. Przede wszystkim powinniśmy ustalić, w jakim stylu będzie zorganizowane wesele. Możecie zapytać również na jakich typach wesel do tej pory działał. Pamiętajmy jednak, że dobry wodzirej powinien potrafić poprowadzić każdy rodzaj imprezy.

Na spotkaniu dobrze zapytać o to, w jaki sposób wodzirej planuje zabawiać gości. Możemy wspólnie ustalić niektóre zabawy lub zrezygnować z niektórych propozycji.

Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z http://wodzirejlukasz.pl – wesela, studniówki i inne imprezy na terenie całej Polski.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj