Torebka Panny młodej - wyposażenie
reklama

Oprócz przygotowania weselnego koszyczka ratunkowego, który jest do dyspozycji gości weselnych i zwykle mieści się w toalecie zarówno damskiej jak i męskiej, każda Panna Młoda powinna mieć ze sobą torebkę lub kopertówkę uzupełniającą jej kreację. Każda kobieta torebkę nosi ze sobą na co dzień przez co żartuje się, że kobieta bez torebki czuje się jak bez ręki. Otóż okazuje się to prawdą, bo zawsze można do niej włożyć najpotrzebniejsze detale. Torebka dla Pani Młodej prezentuje się pięknie przez co tworzy dopełnienie sukni, a mimo, że jest niewielka, wewnątrz pomieści wiele drobiazgów niczym apteczka.

Torebka Panny Młodej jako uzupełnienie kreacji

Każda kobieta torebkę nosi ze sobą na co dzień. Dla przyszłej mężatki będzie elementem dodatkowym. Jest nieduża więc nie przeszkadza w tym, aby towarzyszyła jej przez cały wieczór. Dzięki temu, że Pani Młoda będzie miała przy sobie torebkę lub kopertówkę w dniu ślubu może powkładać do niej najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą się okazać bardzo przydatne. Co zatem powinno znajdować się w pomocnej torebce? O tym poniżej.

Co powinno znajdować się w kopertówce Panny Młodej

Cukierki miętowe/ gumy do żucia

W momencie imprezy weselnej jest czas na posiłki. Choć stres, a nawet brak czasu spowoduje, że nie będziemy myśleć o jedzeniu to jednak przyjdzie taki moment, że coś uda nam się skubnąć. O myciu zębów w tym wielkim dniu nie ma mowy z różnych przyczyn (m.in. rozmazanie makijażu) więc najlepiej będzie odświeżyć oddech cukierkami miętowymi albo gumą do żucia, lecz należy pamiętać żeby żuć ją dyskretnie i niezbyt długo.

Pomadka, szminka lub błyszczyk

Makijaż w dniu ślubu tuż po pięknej kreacji gra główną rolę. Jak wiemy, poprzez jedzenie i picie makijaż ust może nie wytrzymać wiele godzin, dlatego warto podczas korzystania z toalety spojrzeć w lustro i w razie konieczności poprawić wyrazistość ust.

Pilnik do paznokci i lakier bezbarwny do paznokci

Pewnie nie raz zdarzyło się tak, że podczas konkurencji weselnej któraś z pań złamała paznokieć. Nigdy nie wiadomo czy nie zdarzy się to Pani Młodej. Pilnik w takiej sytuacji jest zbawieniem, bo nigdy nie wiadomo czy pech nie dopadnie Pannę Młodą. Z kolei lakier bezbarwny pomoże podczas tak zwanego oczka czyli podarciu pończoch czy rajstop.

Perfumy / dezodorant

Podczas szalonej zabawy weselnej mamy prawo do zgrzania się zatem użycie cojakiś czas perfum lub dezodorantu jest wskazane. Jednakże należy pamiętać, by nie rozpylać zapachu przy stole.

Bibułki/ chusteczki matujące do twarzy

Zabawa trwa, a Pani Młoda czuje, że makijaż spływa jej z twarzy. Aby uratować makijaż jest na to sposób. Chusteczki- bibułki matujące spowodują, że cera stanie się wygładzona i odzyska świeżość.

Wsuwki / delikatne spinki do włosów

Choćby Pani Młoda wybrała najlepszego fryzjera w mieście, musi wziąć pod uwagę fakt, że podczas tańców hulańców fryzura ma prawo się rozluźnić. W takim przypadku wsuwki czy spinki uratują sytuację.

Tampony/ podpaski higieniczne

Czasem niezależnie od nas w dzień naszego ślubu mogą dopaść Pannę Młodą „te dni”. W takim wypadku warto mieć przy sobie w torebce pudełeczko ze środkami higienicznymi.

Igła i nitka

Opłaci się spakowanie do ślubnej kopertówki igły z nitką w kolorze białym lub ecru. Z racji tego, że suknia ślubna jest długa i podczas tańca, któryś z gości może przez przypadek stanąć na tiulu lub koronce dolnej i podrzeć suknię.

Plastry opatrunkowe / plastry na pęcherze

Eleganckie, wysokie szpilki, które po założeniu wydają się mega wygodne, po wielu godzinach mogą okazać się udręką. W takim wypadku należy zabraćze sobą kilka plastrów. Naprawdę dają ulgę i chęć do zabawy powróci.

Chusteczki higieniczne

Łzy wzruszenia gwarantowane i to nie tylko u Pary Młodej i ich rodziców, ale również wśród gości. Zatem chusteczek higienicznych nie może zabraknąć w żadnej kobiecej torebce.

Jeśli jednak Pani Młoda nie jest przywiązana do swojej torebki to ma możliwość powierzenia jej swojej świadkowej.

Mając przygotowaną taką torebkę bądź kopertówkę możemy mieć pewność, że wybrniemy z nieprzewidzianej sytuacji.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj