Podróż poślubna
reklama

Jedną z licznych tradycji związanych ze ślubem jest podróż poślubna, zwana także „miesiącem miodowym”. W praktyce trwa ona jednak zwykle od kilku do kilkunastu dni. Jest to często związane z ograniczeniami urlopu oraz brakiem finansów. Tak czy inaczej podróż poślubna to bardzo ważny czas dla nowożeńców, dlatego nie warto go bagatelizować. Są to pierwsze chwile, które para może spędzić ze sobą już jako mąż i żona oraz odpocząć od niemal rocznych przygotowań do ślubu i wesela. Gdzie najlepiej udać się na tę wyjątkową wycieczkę?

Miesiąc miodowy dawniej i dziś

Tradycja miesiąca miodowego sięga końcówki XVI wieku, a jego nazwa wiąże się z tradycją podawania Młodej Parze na weselu miodu pitnego z dodatkiem alkoholu, który miał młodych ośmielić i  zachęcić do celebrowania nocy poślubnej. W dzisiejszych czasach ta tradycja nieco podupadła, jednak miód pitny wciąż stanowi dodatek do ślubnego upominku. Współcześnie natomiast miesiącem miodowym nazywa się podróż poślubną – pierwszą podróż małżonków. Zwykle obywa się ona zaraz po ślubie i weselu, jednak to też nie jest już regułą. Oferty biur podróży obfitują w specjalne wycieczki dla nowożeńców, które wzbogacone są o specjalne pakiety, romantyczne kolacje itp. To świetna opcja dla nowożeńców, jednak wcale niekonieczna. Ważne jest bowiem, że to Wasza podróż poślubna, czas tylko dla Was i powinniście spędzić go tak, jak sobie zamarzycie. Nie liczy się bowiem miejsce, ale fakt, że jesteście tam dla siebie i sobą macie się nacieszyć. To, jak będzie wyglądała ta wycieczka zależy także od Was.

Wakacje w Polsce

Cel podróży może być różny. Ważne jest, aby ten czas był tak samo udany dla obojga partnerów. Jeżeli zasób finansowy nie pozwala na dalekie wycieczki, warto zastanowić się nad wyborem jakiegoś urokliwego zakątka Polski. Wśród nowożeńców największą popularnością cieszy się wciąż Zakopane oraz liczne nadmorskie kurorty, w których podziwiać można widowiskowe zachody słońca. Często także Młode Pary decydują się na zwiedzanie klimatycznego Krakowa, czy wyjątkowo romantycznego Wrocławia. Nie są to jednak jedyne opcje. Zakopane to piękne miasto, jednak nie najpiękniejsze po naszej stronie gór. Możecie zaplanować dłuższą wycieczkę ciekawymi szlakami lub wybrać mały domek na odludziu, aby cieszyć się tylko sobą. To Wasz czas i wszystko zależy tylko od Was i Waszych upodobań. Świetnym pomysłem są także Mazury – jeden z najpiękniejszych rejonów Polski, gdzie na pewno odnajdziecie ciszę i spokój. Jeżeli marzycie o zagranicznych wojażach, ograniczone fundusze wcale nie są problemem – biura podróży aż kipią od licznych ofert „last minute”!

Luksusowy wyjazd za granicę

Wiele par decyduje się na odpoczynek poza granicami Polski. Do najpopularniejszych miejsc należy zaliczyć przede wszystkim ciepłe kraje, a w szczególności greckie i włoskie wyspy, odznaczające się wyjątkowym klimatem niczym z romantycznych filmów. Prym wciąż wiedzie także Paryż. Choć często słyszy się, że jest to miasto dość „oklepane”, to wciąż kusi Młode Pary swoim słynnym na całym świecie romantyzmem. Ponadto warto przemyśleć także wycieczkę do Nowego Jorku, Nowej Zelandii, na Malediwy czy do sprzyjającej miłosnym uniesieniom Brugii (Belgia). Nie jest jednak najważniejsze, gdzie pojedziecie, ale fakt, że będziecie tam razem. Zadbajcie więc nie tylko o fajną destynację owej podroży, ale także wyjątkowy nastrój i dobre samopoczucie.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj