Ślub i wesele w piątek
reklama

Niegdyś ślub i wesele w piątek było niemalże niedorzeczne. Teraz stało się rzeczą normalną. W Urzędach Stanu Cywilnego możemy spostrzec, że z roku na rok liczba ślubów w piątki znacznie wzrasta. Powód? Oprócz tego, że tuż po zaręczynach jesteśmy w euforii i pragniemy poślubić ukochaną osobę w przeciągu roku (tak zwykle się przyjęło) to rezerwacja w weekend na rok przed wymarzonej sali weselnej, zespołu muzycznego czy fotografa lub kamerzystę graniczy z cudem.

Ślub i wesele w piątek

Organizacja ślubu i wesela w piątek daje możliwość przedłużenia weekendu. Ale należy pamiętać, że piątek jest ważnym dniem dla katolików, w którym winni się wstrzymać z urządzaniem hucznej imprezy, a także potraw mięsnych. Jednakże jeśli zależy nam na szybkim zaślubinach jest możliwość odstępstwa od tych wyrzeczeń. W tym celu należy zgłosić się do proboszcza parafii i poprosić o zwolnienie od obowiązujących przepisów prawa kościelnego innymi słowy- dyspensę.

Ślub i wesele w piątek- w pierwszej kolejności ksiądz czy sala?

Skoro planujemy ślub i wesele w piątek to należy najpierw udać się do księdza, gdyż wszystko w jego rękach. Kiedy wyzna, że godzi się na ślub i wesele w piątek, wówczas na spokojnie możemy zająć się pozostałymi formalnościami i możemy być pewni, że wszystko potoczy się tak jak sobie to wyobrażamy.

Plusy ślubu i wesela w piątek

Pozytywem ślubu w piątek jest fakt, że weekend zaczynamy szybciej, dzięki czemu po poprawinach mamy o jeden dzień więcej na wypoczynek.

Oprócz tego mamy lepsze predyspozycje, że bez długoletniego czekania uda nam się zarezerwować dogodny termin w ulubionej restauracji, gdyż większość lokali weselnych ten dzień ma wolny.

Ponadto profesjonaliści tacy jak makijażystka, fryzjerka, fotograf, zespół muzyczny zazwyczaj ten dzień mają wolny, gdyż terminy dopiero mają zarezerwowane na kolejny dzień więc jest ogromna szansa, że wszystko pójdzie jak w naszych wyobrażeniach.

Dzięki temu, że ślub odbędzie się w piątek możemy liczyć na znaczne obniżenie kosztów wesela nawet o ponad 20 procent. Jak wiadomo, ślub i wesele to ogromny wydatek i okazać się może, że cena ślubu i wesela spadnie o niebanalną kwotę- nawet kilka tysięcy złotych.

Zwykle jest tak, że w sobotę w restauracji organizowane są wesela, dlatego może być niemożliwa rezerwacja na ten dzień sali, aby urządzić poprawiny po ślubie i weselu. I to jest świetna okazja, aby Nowożeńcy mogli przyoszczędzić parę groszy w sposób taki, że sobotnie poprawiny po ślubie i weselu, urządzić na przykład na ogrodzie przy grillu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy gości weselnych zaprosili na wspólny obiad i kolację do pobliskiej restauracji, na której i tak w jakimś stopniu zaoszczędzimy, aniżeli w lokalu, w którym bawiliśmy się poprzedniego dnia.

Minusy ślubu i wesela w piątek

Dyspensa- bez niej ani rusz! To czy dostaniemy błogosławieństwo na ślub i wesele w piątek zależy tylko i wyłącznie do proboszcza Parafii, w której organizowany będzie ślub i wesele. To ksiądz zadecyduje czy w piątek zwolni nas w tym szczególnym dniu. Zazwyczaj księża są przychylni w takich sytuacjach, ale trzeba mieć też na uwadze i liczyć się z tym, że może nie być tak kolorowo.

Piątek, piąteczek, piątunio… Mieszkając w mieście musimy mieć na uwadze, że ruch może być stężony tym bardziej, kiedy ślub jest zaplanowany na popołudnie oznacza, że społeczeństwo w tym czasie kończy pracę i szybciej rozpoczyna weekend. Zapraszając gości na ślub i wesele w piątek warto zaznaczyć, że w ten dzień mogą napotkać się na korki, dlatego warto, aby udali się na ślub z pewną rezerwą czasową.

Biorąc ślub i wesele w piątek musimy wiedzieć, że pracujący goście będą musieli poprosić o dzień urlopu. Należy wówczas pomyśleć o tym i zaproszenia na ślub i wesele rozdać co najmniej na 3 miesiące przed ceremonią zaślubin. W przeciwnym razie w danym dniu możemy spodziewać się dużej ilości odmowy gości.

W obecnych czasach piątkowe śluby i wesela stają się powszechne. Kwestią organizacji Pary Młodej jest odpowiednie podejście i zaangażowanie. Możemy przysiąc, że każdy dzień jest odpowiedni, aby stanąć na ślubnym kobiercu pod warunkiem, że małżeństwo to będzie przemyślane oraz zawierane z miłości

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj