Dekoracje ślubne
reklama

Wyjątkowy dzień w życiu każdej Młodej Pary wymaga także wyjątkowej oprawy. W ramach przygotowań do ślubu pomyśleć trzeba nie tylko o sukience dla Panny Młodej i garniturze dla Pana Młodego, sali, w której odbędzie się wesele czy o muzykach, którzy zapewnią nam doskonała zabawę i fotografie, dzięki któremu uwiecznimy jedne z najpiękniejszych chwil w naszym życiu. Dekoracje ślubne są nie mniej ważne – to one dodadzą naszej uroczystości odpowiedniego czaru.

Po pierwsze: kto?

Zaproszenia, nakrycia stołu, upominki dla gości, dekoracja sali weselnej, przystrojenie kościoła czy oprawa zaślubin w plenerze – to tylko niektóre z elementów, tworzących ślubne dekoracje. Czy chcemy (i potrafimy) wykonać je sami, czy może zadania te powierzymy specjalistom?

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne przygotowanie dekoracji, zaangażujmy w ten proces rodzinę lub znajomych – przydadzą się dodatkowe ręce do pracy. Część dekoracji (np. sali czy kościoła) możemy wypożyczyć. Warto również sprawdzić, czy uroczystego przystrojenia sali, stołów i krzeseł „w cenie” nie posiada lokal, który wybraliśmy. Jeśli ślub odbędzie się w kościele, dekorację kwiatami i świecami można ustalić z innymi parami, które tego samego dnia będą sobie przysięgać. Pozwoli to podzielić się kosztami, a dodatkowo nie będzie potrzeby zmiany dekoracji po każdej z uroczystości.

Inną możliwością jest współpraca z profesjonalną firmą dekoratorską. Z dekoratorem ustalimy każdy szczegół – zarówno dotyczący wystroju sali weselnej (oraz zastawy, obrusów, pokrowców na krzesła czy winietek), jak i przystrojenia samochodu czy wzoru zaproszeń. To dekorator wskaże nam najnowsze trendy oraz pomoże w stworzeniu wystroju naszych marzeń. Taka pomoc będzie jednak kosztowała – ok. 3000 – 5000 zł, a cena może się różnić w zależności od zakresu usługi.

Po drugie: jak?

W przygotowaniu ślubnej dekoracji pomoże nam wybranie motywu przewodniego. Jeżeli cenimy sobie kontakt z naturą i klimaty naturalne lubimy – styl boho. Jeśli nieobcy jest nam luksus – styl glamour. Może wolimy vintage, retro, pin-up? Może marzymy o weselu rodem ze Star Wars lub Harry’ego Pottera? Określenie naszych inspiracji pozwoli nam na konsekwencję w wyborze dekoracji – począwszy od wzorów zaproszeń i winietek, przez wystrój sali weselnej, po przystrojenie samochodu.

Nie mniej ważne są kolory, w których naszą uroczystość zorganizujemy. Wiosną polecane są pastele, latem – ciepłe barwy, jesienią – pomarańcze, brązy i czerwienie, a zimą – szarości, ciemna zieleń czy złoto i srebro. Sprawdzą się też dekoracje ślubne łączące żywą zieleń i czerń, w barwach morskich, lawendowych, malinowych lub atramentowego niebieskiego.

Po trzecie: co?

Z pewnością kwiaty – komponujące się zarówno w bukiecie Panny Młodej, jak i w wystroju sali weselnej oraz przystrojeniu samochodu. Nie wszystkie będą tego samego gatunku – w najważniejszym bukiecie pojawią się kwiaty rzadsze i droższe, które zostaną uzupełnione tymi popularniejszymi. Takie gatunki można wykorzystać już do bukietów druhen czy udekorowania sali. Nie można jednak zapominać o trwałości kwiatów – wszystkie dekoracje ślubne trzeba przygotować wcześniej, a swoją efektowność muszą w pełni prezentować w dniu ślubu i wesela.

Dekoracje sal weselnych muszą pasować do miejsca, w którym przyjęcie się odbywa, warto też pamiętać, że wszelki przepych nie jest wskazany. Kryształowe żyrandole w góralskiej karczmie? Pin-up w wystawnej sali bankietowej? W trakcie wesela wszystkie spojrzenia powinny kierować się ku Parze Młodej, a nie nietrafionym dodatkom! W tę zasadę wpisuje się również dekoracja stołu nowożeńców!

Ważny jest także samochód, którym do ślubu jedziemy – często na tyle elegancki, że efektowne dekoracje nie są potrzebne. Klasyczny zabytkowy samochód lub popularniejszy model – niezależnie od naszego wyboru sprawdźmy, czy zaplanowana dekoracja będzie pasowała do całości ślubnego wystroju.

Na koniec: dodatki! Najważniejsza jest konsekwencja, dlatego nie możemy zapomnieć ani np. o sukienkach druhen i kolorach ich szpilek, ani m.in. o upominkach dla gości czy wzorach na serwetkach.

reklama

1 KOMENTARZ

  1. My zleciliśmy sprawy związane z dekoracjami Pani Ewie z dekoratorni Dzika Róża i wszystko zostało wykonane we wspaniały sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj