Muffinki alternatywą dla tortu weselnego

0
5717

Pomysł ten panuje w naszym kraju już od 2012 roku. Początkowo Młode Pary bały się ryzyka, ale dziś okazuje się, że muffinki zasłynęły w branży ślubnej jako przekonujący trend. Muffinki zwane także babeczkami mają niekwestionowane zalety: nie stwarzają problemu spowodowanego krojeniem, gdyż są podzielone na porcje, a pomimo wielogodzinnej ekspozycji nadal wyglądają estetycznie. Jako kolejną zaletę trzeba dodać, że babeczki poukładane w formie piętrowego tortu prezentują się oszałamiająco i świadczy to o tym, że tak samo smakują. Pięknie zapakowane będą ciekawym pomysłem na podziękowanie dla gości weselnych.

Tort z babeczek – zachwycająca niespodzianka

Muffinki zamiast tortuKoncepcja tortu z muffinek zapoczątkowała u nas w 2012 roku. Wtedy mało, które Pary Młode były zdecydowane na tego rodzaju tort. W obecnym momencie Państwo Młodzi coraz chętniej korzystają z propozycji tortu z babeczek, ponieważ ze scenariusza wesela można wyciąć fragment, w którym Nowożeńcy powstrzymują się od dodatkowego stresu spowodowanego krojeniem tortu. Mimo, że babeczki ułożone w formie tortu będą zachwycać na stole kilkanaście godzin, to wciąż będą przedstawiać się niezwykle zachwycająco, a ponadto niesamowicie smakować. Po weselu takie babeczki można pięknie owinąć np. w celofan i rozdać gościom w ramach podziękowań z okazji przybycia na Wasz ślub.

Muffinki jako winietki dla gości

Winetki w MuffinkachMuffinkowy tort najpiękniej przedstawia się ułożony na szklanej paterze przeznaczonej dla tradycyjnego tortu lub też babeczka może być świetnym pomysłem jako podstawka pod winietki dla gości. Jedyne co trzeba będzie zrobić to wbić do niej wykałaczkę z podpisanym bilecikiem.

 

Kolorowe słodkości – opcji jest wiele

Jeśli Nowożeńcom zależy na zachowaniu tradycji tortu weselnego, to można na szczyt patery położyć mały tort, który kolorami będzie upodobniony do tych na babeczkach. Zazwyczaj kolor takiego tortu jest elementem przewodnim wesela. To znaczy, że kolor na torcie, który wybiorą małżonkowie jest stosowany do wystroju całej sali i w niektórych przypadkach też kościoła. Opcji jest wiele od bieli, po błękit, przez róż, czerwień, fiolet, zieleń, brąz. Można też sobie zażyczyć wielokolorowe np. w groszki lub przyozdobione żywymi kwiatami. Jeśli się przyjrzymy to sprawiają wrażenie małych, a zarazem słodkich dzieł sztuki.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj