Dekoracje ślubne w kościele

0
2835
Dekoracje ślubne w kościele
reklama

Ceremonia zaślubin w kościele to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez młodą parę chwil. Warto zatem zadbać, aby to piękne sanktuarium miłości posiadało specjalną oprawę. Bez względu na to, w jakiej stylistyce utrzymane jest wnętrze kościoła, w każdej sytuacji warto zadbać o niepowtarzalne dekoracje ślubne, które w dużej mierze podkreślą wzniosły charakter całej uroczystości.

Zanim zaczną się dekoracyjne przygotowania

Zanim jednak przystąpimy do jakichkolwiek działań mających na celu udekorowanie świątyni, warto wcześniej porozumieć się w księdzem lub innym opiekunem kościoła. W ten sposób już na wstępie będzie wiadomo, które ślubne ozdoby są dozwolone, z jakich elementów wyposażenia można korzystać oraz kiedy udekorować świątynię.

Na przełomie ostatnich lat przyszli małżonkowie coraz chętniej inspiracje czerpią z amerykańskich ceremonii, w których akcentem przewodnim jest duża ilość satyny, tiulu oraz kwiatów.

Pokrowce na krzesła

Obowiązkowym elementem dekoracyjnym kościoła jest ozdobienie krzeseł pary młodej, świadków, a także klęcznika specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność pokrowcami. Idealnie sprawdzi się w tym celu biała satyna, do tego wstęgi lub tiulowe welony na oparciach, które z tyłu wyglądają niezwykle imponująco.

Dla podniesienia atrakcyjności ceremonii, satyną lub tiulem można ozdobić również ławki, w których zasiądą goście weselni. W efekcie będzie to wspaniały, niezwykle romantyczny szpaler dla kroczącej przez świątynię pary młodej. Kwiaty – nieodzowny element podnoszący atrakcyjność kościoła.

Oprawa florystyczna ślubu, jak i wesela jest nieodzownym elementem, na który zwrócić uwagę powinni wszyscy przyszli małżonkowie. Propozycji w tym zakresie jest niezwykle sporo i jedyne, co nas ogranicza w tym względzie to własna wyobraźnia oraz możliwości finansowe.

Piękna kompozycja kwiatowa oczywiście musi spoczywać pod ołtarzem, ale na tym nie kończy się florystyczna oprawa ślubu. Niezwykle uroczo prezentują się ławki ozdobione bukietem z żywych kwiatów. Jeśli z przyczyn materialnych nie możemy pozwolić sobie na udekorowanie każdej z nich, w ostateczności możemy zdecydować się na dekorację co drugiej lub trzeciej z nich.

Poduszki na obrączki alternatywą dla tacek

Choć tacki lub talerzyki, na których podane zostaną młodym znaki ich miłości – obrączki – w zupełności wystarczą, to jednak warto w tym szczególnym dniu zadbać o niebanalny sposób ich podania. Ciekawą alternatywą są poduszki na obrączki – godne rozważenia nie tylko z powodu atrakcyjnego wyglądu, ale również ze względu na swoje praktyczne właściwości. Poduszkę można zamówić w sklepach oferujących ślubne dekoracje lub wykonać samodzielnie.

Alternatywą dla poduszek na obrączki mogą być wszelkiego rodzaju skrzyneczki czy pudełeczka – dodatkowo grawerowane inicjałami zakochanych.

Inne pomysły na dekoracje ślubne

Do dekoracji kościoła można wykorzystać również wiele innych dodatków. Świetnie sprawdzą się porozstawiane wzdłuż dywanu małe świece lub rozsypane płatki róż.

 


Tekst powstał dzięki współpracy ze sklepem sklep.desoie.pl, który specjalizuje się w dekoracjach ślubnych oraz weselnych.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj