Jaki powinien być prezent weselny

0
2162
Jaki powinien być prezent weselny
reklama

Pytanie o prezent weselny, jaki powinien być, na ile symboliczny, a na ile wartościowy zaprząta głowy nie tylko gościom weselnym, ale również Parze Młodej. Zazwyczaj osoby zaproszone dopytują o to, co byłoby pożądanym prezentem przez narzeczonych, stąd warto być przygotowanym. Niektórzy już na zaproszeniu piszą wprost, iż wskazana jest gotówka, inni dołączają listę propozycji prezentowych, jeszcze inni dyplomatycznie unikają odpowiedzi na pytanie o prezent.

Z założenia prezent winien być niespodzianką, wówczas przynosi radość z jego otrzymania, jednak by owa radość była szczera a nie tylko kurtuazyjna prezent winien być trafiony. Co zrobić by nie chybić z prezentem? Z pewnością jeśli zależy nam na udanym prezencie nie powinien być to prezent, z jakiego my sami byśmy się ucieszyli, jaki podoba się nam i byłby nam potrzebny a należy wczuć się w potrzeby, upodobania i potrzeby obdarowywanych. Nawet jeśli ma to być niespodzianka to warto podpytać narzeczonych o to i owo z prezentem związane, które wspomoże nasze wybory i zakupy prezentu.

Prezenty rzeczowe czy gotówka?

Wiele osób odczuwa dyskomfort wkładając banknoty do koperty, bowiem chcieliby sprawić prezent Nowożeńcom, nie zaś opłacić swój udział w uroczystości, inną kwestią jest kwota którą wkłada się do koperty. W przypadku przedmiotów materialnych trudno jest oszacować konkretną wartość, w przypadku koperty nie ma wątpliwości co do wartości „prezentu”. Bezwzględnie chcąc mimo wszystko kupić prezent Parze Młodej winniśmy się skonsultować z obdarowywanymi, zwłaszcza gdy prezent jest kosztowny i trudno zbywalny. Jeśli otrzymaliśmy zaproszenie z adnotacją o rodzaju prezentu jaki sobie życzą zapraszający winniśmy jako goście tę wolę uszanować, co tyczy się zarówno prezentu weselnego, jak i drobnych podarków ślubnych jak kwiaty, wino itp. Kiedy decydujemy się kupić którąś z pozycji prezentowych z listy sporządzonej przez samych zainteresowanych warto uwzględnić preferencje Nowożeńców, by prezent był udany sprawiający przyjemność Młodej Parze. Należy pamiętać, iż o jakości prezentu nie decyduje jego wartość a dar od serca. Prezent nie musi być drogi by był udany i trafiony!

Bony podarunkowe na prezent weselny

Coraz częściej w ramach prezentu weselnego kupowane są bony podarunkowe na określoną wartość do zrealizowania w wybranych punktach na określony cel bądź przez wielu partnerów akcji oferujących rozmaite usługi i produkty. Jest to alternatywa dla typowej koperty, jednakże w dalszym ciągu to określona kwota za którą Nowożeńcy mogą wybrać konkretny „prezent”. Zdecydowanie odchodzi się od zakupów szeroko pojętej wyprawki, głównie z uwagi na fakt, że pary na sporo przed weselem zamieszkują razem i mając własne mieszkanie posiadają również jego wyposażenie. Co więcej przy tak różnorodnej gamie produktów na rynku trudno jest zakupić cokolwiek idealnie takie jakie by sobie kupili Nowożeńcy otrzymując gotówkę do rąk. Oczywiście wśród prezentów weselnych zdarzają się również niesamowite niespodzianki jak samochód, mieszkanie, wycieczka zagraniczna, czy studia, to jednak prezenty rezerwowane dla najbliższej rodziny, i tak są one często konsultowane wcześniej.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj