reklama

Każdy z Nas wie, że oprócz wspomnień, znaczącą pamiątką są zdjęcia ślubne i film. Wiele par ma znaczny problem przy wyborze fotografa i kamerzysty, dlatego podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę przy dokonaniu wyboru.

Fotograf profesjonalista, a amator

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć profesjonalistę, ponieważ mamy do czynienia z wieloma fanatykami nazywającymi się fotografami. Zdjęcia wykonywane w kościele są trudne dla kogoś kto się tym wcześniej nie zajmował. Wymaga to odpowiedniego zachowania i precyzji. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, aby była to osoba, która ma odpowiednie doświadczenie, kreatywność, talent i zapał do pracy.

Ważną kwestią jest także budżet jaki chcemy przeznaczyć na fotografa lecz wszystko zależy od naszych wymagań co do poziomu zdjęć. Zanim zdecydujemy się na fotografa warto przejrzeć jego galerię/portfolio – czy zdjęcia nam się podobają i czy takich oczekujemy. Podobnie należy postąpić przy wyborze kamerzysty.

Fotografia ślubna to jedna z najtrudniejszych sesji

Dobry fotograf powinien wiedzieć jak fotografować w każdych warunkach pogodowych jak i wykorzystać daną sytuację, aby zdjęcie było jak najlepiej oddające zasadę mocnych punktów. Powinien także umieć radzić sobie ze światłem w kościele, na uroczystości bądź w plenerze.

Jego zadaniem jest też projektowanie albumów, obrabianie zdjęć, po to aby spoglądając na nie zapamiętać swój najważniejszy dzień w życiu jako najpiękniejszy i niesamowity.

Sesja ślubna w plenerze

Sesja ślubna w plenerze

Ostatnio popularne stały się krótkie sesje w dniu ślubu np. w ogrodach, gdzie odbywa się uroczystość, po pierwsze, by nie tracić czasu w tym szczególnym dniu, bo są to emocje nie do powtórzenia, a po drugie by goście nie zostali na samopas. Warto umówić się na sesję zdjęciową w inny dzień i ustalić sobie miejsce, gdzie chcielibyśmy stworzyć swój album i w jakim stylu. Modne stały się sesje „na wesoło” czyli wykorzystujemy różne rekwizyty np. hulajnogę, rower, piłkę nożną, balony, kredę do malowania czy miotłę.

Jest to dobre rozwiązanie dla par, które chcą jeszcze raz założyć swoje kreacje ślubne. Musimy także pamiętać o dodatkach takich jak bukiet, butonierki makijaż, fryzura, biżuteria, dzięki temu będziemy nieodmiennie urokliwi jak w dniu ślubu.

Wasza filmowa opowieść ślubna

Jeśli chodzi o kamerzystę większość par życzy sobie, aby kamerzysta od początku do końca nagrywał w zaangażowany sposób uroczystość, młodzi liczą na oryginalne nagrania, jednak zazwyczaj kamerzyści tuż po oczepinach wymykają się, lecz jest to kwestia do ustalenia pomiędzy parą młoda, a kamerzystą, oczywiście zależy czy mamy takie preferencje czy też nie.

Wideofilmowanie podziękowań dla rodziców

Podziękowania ślubne w formie filmu są stworzone dla osób, które w tłumie gości nie potrafią wygłosić przez mikrofon za co dziękują rodzicom. Forma ta staje się coraz bardziej popularna. Najczęściej takie filmy powstają na łonach natury lub w galeriach handlowych trzymając kartki w dłoniach. Taki klip wideo jest realizowany wcześniej przed weselem. Ważne też jest, aby podkład muzyczny był odpowiednio dobrany. Wyrazy wdzięczności najlepiej zaprezentować przed północą. Jako dzieci spróbujcie dodać kilka słów od siebie. Wasi rodzice to docenią.

Teledysk ślubny

Wiele par rezygnuje z tradycyjnego filmu z racji tego, że trwa on kilka godzin, dlatego teledysk, który trwa nie dłużej niż 5 minut jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ stanowi piękne podsumowanie całego dnia. Takie wideoklipy są przygotowywane z większą precyzją i cieszą się większym zainteresowaniem. Bardzo popularne stały się teledyski gdzie młodzi wcielają się w rolę wokalistów. Jednym z ulubionych nagrań są te, które tworzą całość z ceremonią i przyjęciem oraz urywkiem, gdzie młoda para ma okazję zaprezentować swoją historię, bądź czasy swojego dzieciństwa.

Dwoma głównymi czynnikami, które odpowiadają za osiągnięcie wymarzonego nagrania jest sceneria i tło muzyczne. Miejsce ma się prezentować przyjemnie i stylowo najlepiej sprawdzają się takie miejsca jak brzeg morza, park, łąka lub pałac. Muzykę zaś należy wybrać opowiadającą historię szczęśliwej pary, wzruszającą, spokojną lub o charakterze wesołym zależy to od gustu młodych.

reklama

2 KOMENTARZE

  1. Zarówno fotografia ślubna jak i filmowanie to jedna z tych wyjątkowych usług, której owoce zostaną długo w pamięci stanowiąc wyjątkową pamiątkę. Któż z nas pamiętać będzie na przykład jakie dania zostały podane na weselnym stole? Fotografie natomiast przypomną najważniejsze momenty w życiu i wywołają uśmiech lub wzruszenie wiele lat po tym wyajątkowym dniu. Dlatego też wybór fotografa to rzeczywiście ważna sprawa.

  2. Wybór fotografa nie jest prosty. Moim zdaniem warto skupić się na portfolio.
    To ono duzo mówi,jak wiele doświadczenia i wiedzy jest w danym fotografie.
    My wybraliśmy pana Patryka z Optyk Fotograf Nowakowscy Legnica.
    Byliśmy zadowoleni z jego pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj