Idealny ślub od A do Z

0
3560
Idealny ślub
reklama

Przygotowania wielkiego dnia , jakim jest ślub, spędzają sen z powiek wielu parom. Nic dziwnego, w końcu jest to jedyny taki dzień i chcemy, aby był on wyjątkowy, wart zapamiętania przez całe życie. Niestety, zorganizowanie i skoordynowanie ze sobą wszystkich planów nie należy do rzeczy łatwych.

Kiedy planować ślub?

Ślub oraz uroczystość weselną – o ile na taką się zdecydujemy – dobrze jest planować ze sporym wyprzedzeniem. Po pierwsze ustalmy konkretną datę, a następnie zarezerwujmy odpowiedni termin w instytucji, w której uroczystość zaślubin będzie miała miejsce – odpowiednio świecka, bądź kościelna. W Polsce , jako że przeważająca część to osoby wierzące, największym powodzeniem wśród młodych par cieszą się śluby konkordatowe. Tutaj warto planować ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ kościoły posiadają terminarze wypełnione po brzegi, a wiele terminów weekendowych zajętych jest już nawet z rocznym wyprzedzeniem, szczególnie gdy mówimy o sezonie wiosenno-letnim. Z tego powodu wiele par planuje ceremonie nawet w tygodniu.

Mamy datę wesela i co dalej?

Po wybraniu odpowiedniej daty oraz miejsca ceremonii warto poszukać miejsca na uroczystość weselną. Tutaj oferta jest bardzo bogata i restauracje oraz kompleksy restauracyjno-hotelowe prześcigają się w ofertach w celu pozyskania klienteli. Zazwyczaj wybór miejsca i daty ślubu oraz wesela należy do najbardziej problematycznych oraz najtrudniejszych w skoordynowaniu ze sobą zadań. Jeżeli jednak udało nam się już to ustalić, możemy przystąpić do projektowania zaproszeń, a także ustalania liczby gości. Jest to równie ważny moment w całym procesie planowania, musimy bowiem dobrze przemyśleć czy zależy nam na hucznym weselu w towarzystwie rodziny i znajomych , czy też skromnej uroczystości, w której udział wezmą tylko najbliżsi. Forma zaproszenia jest właściwie dowolna, jednak największą popularnością nadal cieszą się klasyczne drukowane karty. Zaproszenia najlepiej wręczyć jest na około 3 miesiące przed ceremonią, aby goście mogli odpowiednio zaplanować czas oraz dać wiążącą odpowiedź odnośnie swojego przybycia na uroczystość.

Odpowiedni strój na ślub i wesele, kiedy kupić?

Ostatnim elementem, na który pary decydują się zazwyczaj już w ostatnim miesiącu przed uroczystością jest ostateczny wybór strojów oraz dekoracji w postaci kwiatów czy też przystrojenia kościoła oraz sali weselnej. Niestety nie każdy ma czas oraz chęci na organizację własnego wesela i dopilnowania wszystkiego, jednakże na rynku pojawia się coraz większa ilość agencji, które oferują kompleksową pomoc w organizacji uroczystości ślubnej i weselnej. Korzystając z usług takiej firmy mamy pewność, że pomogą nam doświadczone w tej kwestii osoby.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj