Jak wybrać odpowiednie kwiaty na ślub?

0
2744
Bukiety ślubne z róż
reklama

Ślub i wesele stanowią najważniejsze wydarzenia w życiu każdej Młodej Pary. Nic zatem dziwnego, że pragną by ten dzień był dla nich wyjątkowych i pełen niezapomnianych wrażeń. Oczywiście samo wydarzenie dostarcza już ogromnych emocji ale w połączeniu z właściwą oprawą czy to muzyczną czy florystyczną tworzy wyjątkową atmosferę, jakiej nie zapomnimy do końca życia.

Czym się kierować przy wyborze kwiatów?

Najważniejsze są oczekiwania Państwa Młodych. Każda para doskonale wie co lubi, co im się podoba, a może nawet ma swoje ulubione kwiaty, bez których nie wyobraża sobie swojej uroczystości. Oczywiście liczy się nie tylko rodzaj wybranych kwiatów na ślub, ale przede wszystkim ich kolorystyka, która potrafi wiele zmienić. Inny klimat dadzą kwiaty białe w połączeniu z delikatną zielenią, a całkowicie inny czerwone. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich rodzajów ale i kolorów kwiatów. W tym trudnym wyborze może pomóc Wam symbolika zarówno kwiatów jak i kolorów – będziecie mogli za ich pomocą wyrazić jeszcze więcej emocji. Pamiętajcie tylko jednak, że nie o każdej porze roku, każdy rodzaj kwiatów i ich kolor jest dostępny.

Jak powinien wyglądać bukiet ślubny?

Poza bukietami dekorującymi salę weselną czy też kościół bardzo ważny jest bukiet Panny Młodej. To on będzie jej towarzyszył przez cały czas uroczystości, a często zostanie w formie pamiątki na długie lata. Kwiaty i kolorystyka powinny zostać w tym samym klimacie, ważny jest jednak jego właściwy kształt. W zależności od upodobań Panny Młodej może to być bukiet bardziej zbity, w formie kuli bądź też w formie luźno ułożonych kwiatów, delikatnie związanych w łodygach. Kluczowy jest takie rozmiar takiego bukietu – niestety bywają one bardo ciężkie i trzymanie ich przez dłuższy czas może sprawiać nie lada problem. Decydując się jednak na współpracę z profesjonalistami w zakresie oprawy florystycznej możecie liczyć na pełen profesjonalizm i pomoc przy tych trudnych wyborach. Najważniejsze, by oprawa florystyczna była zgodna z Waszymi upodobaniami.

Materiał opracowany we współpracy ze specjalistą w kontekście kwiatów na ślub – kwiaciarnią Amarant.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj