Jak wybrać wymarzony pierścionek zaręczynowy?

0
1373
Pierścionki zaręczynowe
reklama

Elementem jednoznacznie kojarzonym z zaręczynami i oświadczynami, jest pierścionek. Stanowi on wyraz miłości, przywiązania do drugiej osoby. Tradycyjnie mężczyzna wręcza go wybrance swojego serca. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Czym się kierować?

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierścionek?

Pierścionki zaręczynowe to duża grupa asortymentowa produktów jubilerskich. Właściwie, niemal każdy pierścionek może być zaręczynowym, co nie ułatwia sprawy mężczyznom. Tradycyjny pierścionek na zaręczyny powinien być złoty, z jednym kamieniem, najlepiej diamentem. Jednak coraz częściej odchodzi się od tego modelu. Można wybierać spośród pierścionków z żółtego, białego, czy nawet różowego złota, pierścionków srebrnych, platynowych, a niekiedy też tytanowych.

Problem stanowić może jednak to, że pierścionek zaręczynowy powinien przypaść do gustu przyszłej narzeczonej. W końcu z założenia to ona ma go później nosić przez kolejne lata.

Warto, aby mężczyzna wziął pod uwagę takie kryteria jak:

  • styl pierścionka,
  • oprawa kamienia lub kamieni,
  • metal szlachetny – kruszec i jego kolor,
  • typ kamienia,
  • rozmiar.

Styl pierścionka zaręczynowego

Wzornictwo jubilerskie ulega subtelnym zmianom, ale zasadniczo pierścionek zaręczynowy ponadczasowo elegancki będzie miał jeden, wspaniale wyeksponowany kamień szlachetny. Nie jest to jednak jedyna propozycja jubilerów, o czym można przekonać się, przeglądając pierścionki zaręczynowe na stronie: https://www.michelson.pl/pierscionki-zareczynowe-1-html/ Może to być pierścionek – rozetka z jednym centralnie umieszczonym kamieniem i symetrycznymi, mniejszymi okalającymi go kamieniami, albo też pierścionek typu obrączka, z równo ułożonymi kamieniami.

Oprawa kamienia lub kamieni oraz ich typ

Marylin Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. To uniwersalna zasada, dlatego pierścionki zaręczynowe z diamentami cieszą się ogromną popularnością. Są wręcz urzeczywistnieniem marzeń o doskonałym pierścionku. Jednak nie tylko diament może zdobić taką biżuterię. Mogą to być cyrkonie, kamienie Swarovskiego, rubin, szafir, topaz czy szmaragd.

Poza tym kamień może być osadzony na obrączce pierścionka zaręczynowego na kilka sposobów. Oprawy mogą mieć różny typ:

  • oprawa szatonowa – klasyczna, doskonale eksponująca kamień, który jest
  • przytrzymywany kilkoma krapami (łapkami);
  • oprawa pełna – obejmująca kamień ze wszystkich stron;
  • oprawa typu Micro Pave – kamienie osadzone są blisko siebie, bez odstępów;
  • oprawa kanałowa – polegająca na osadzeniu kamieni w rzędzie.

Kruszec na pierścionek zaręczynowy

W przypadku pierścionków zaręczynowych na plan pierwszy z reguły wysuwają się pierścionki złote. Nie musi być to jednak klasyczne, żółte złoto. Jak wspomnieliśmy, do wyboru jest złoto białe, różowe lub też szlachetny metal, jakim jest platyna. Niskobudżetowe są zaś pierścionki srebrne – nie brakuje pań, które są zwolenniczkami biżuterii srebrnej.

Rozmiar pierścionka

Panowie, którzy chcą wybrać pierścionek zaręczynowy dla swojej wybranki, muszą poznać rozmiar jej palca. Nie jest to łatwe, ale przy odrobinie sprytu można uzyskać taką informację. Jeśli wybranka nosi już biżuterię na palcach i zdejmuje ją np. przed snem lub do kąpieli, można zmierzyć średnicę pierścionka noszonego na serdecznym palcu. Można również poprosić przyjaciółkę ukochanej, aby wybrała się z nią do jubilera i wspólnie poprzymierzały pierścionki.

Lepiej wybrać rozmiar większy, niż kupić zbyt mały pierścionek, którego ukochana nie będzie w stanie założyć na palec. Od razu powinniśmy też sprawdzić, czy jubiler, u którego dokonujemy zakupu pierścionka zaręczynowego, oferuje usługę zmiany rozmiaru.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj