Jak zorganizować przyjęcie okolicznościowe? Sprawdzone porady

0
2684
przyjęcie okolicznościowe
reklama

Czasy, gdy przyjęcia okolicznościowe organizowano we własnym domu, już dawno minęły. Obecnie zorganizowanie hucznych urodzin, imienin, przyjęcia rocznicowego, komunii czy chrzcin, nie mówiąc już o przyjęciu weselnym, coraz częściej zleca się profesjonalistom. Nie wszystko jednak zrobi za nas firma – część ważnych spraw należy (i warto) wykonać samodzielnie. W jaki sposób więc zorganizować przyjęcie, aby było ono sukcesem? Sprawdź poniższe porady.

Właściwa sala i catering

Podstawą organizacji każdej imprezy jest wybór odpowiedniej sali. Decydując się na konkretne miejsce, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj i charakter szykowanej imprezy, a także liczbę gości. Od tego bowiem zależy wielkość sali, jej wystrój, a także otoczenie. Inne elementy są ważne w przypadku chrzcin czy komunii, które to przyjęcia trwają zazwyczaj maksymalnie kilka godzin, a inne w przypadku całodobowego wesela czy osiemnastki.

Na przyjęcia weselne z dużą liczbą gości sprawdzi się sala bankietowa o sporej powierzchni, taka jak m.in. http://www.szkutnia.waw.pl/pl/przyjecia_okolicznosciowe/. Najlepiej, aby znajdowała się w hotelu lub innym obiekcie wyposażonym w pokoje gościnne. To pozwoli przenocować gościom z daleka po hucznej imprezie.

Istotna jest również kwestia menu. Aktualnie firmy wynajmujące sale na przyjęcia zazwyczaj dostarczają także catering. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jako że firmy te zajmują się tym zawodowo, zwykle mają do zaoferowania szeroki wybór różnego typu potraw, spośród których można wybrać menu na przyjęcie. Decydując się na powierzenie dostawy posiłków danej firmie, warto wcześniej zapoznać się z opiniami na temat jej usług w internecie lub też osobiście wśród np. znajomych. Sprawdzone komentarze od bliskich osób są najlepszym potwierdzeniem jakości usług restauracji.

Odpowiednia oprawa sali

Sporo restauracji czy domów weselnych posiada w pakiecie wraz z wynajmem opcję dekoracji sali. Niestety, zwykle nie ma w tym przypadku dużego wyboru – sala dysponuje określonym rodzajem dekoracji, które zazwyczaj montuje na wszystkie przyjęcia. Chcąc więc przyozdobić przestrzeń indywidualnie, zgodnie np. z motywem przewodnim wesela albo w określonej kolorystyce, trzeba zająć się tym samodzielnie. Obecnie w sklepach papierniczych i z akcesoriami na przyjęcia można bez trudu znaleźć dowolnego rodzaju ozdoby, począwszy od balonów, przez wstążki, banery, maty, plansze, aż po brokat i szereg innego typu gadżetów. Są one dostępne w dowolnej kolorystyce, więc bez trudu znaleźć można wśród nich np. akcesoria fioletowe, zielone czy jeszcze innej barwy. Wiele firm oferuje także przygotowanie dedykowanych gadżetów, np. plansz z imionami pary młodej, chrzczonego malucha czy przystępującego do komunii dziecka. Polecane są także winietki dedykowane poszczególnym gościom. Dzięki nim każdy gość z łatwością znajdzie swoje miejsce, a potem może zachować taką winietkę na pamiątkę.

Oprawa muzyczna

Muzyka jest obowiązkowym elementem przyjęć weselnych oraz tzw. osiemnastek. Jeśli interesuje nas zespół, to warto zatroszczyć się o nawiązanie z nim współpracy przynajmniej kilka miesięcy przed wydarzeniem. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku zespołów grających na weselach. W tzw. sezonie weselnym, czyli od kwietnia do września, bardzo trudno jest znaleźć „od ręki” dobry zespół z wolnym terminem. Dlatego też jeśli interesuje nas naprawdę dobry band grający i śpiewający na żywo, a nie z playbacku, to dobrze jest rozpocząć jego poszukiwania jak najwcześniej.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj