reklama

Estetyczne paznokcie to wizytówka każdej kobiety, dlatego manicure to istotny element wizerunku Panny Młodej. W ten szczególny dzień dłonie Państwa Młodych będą skupiały wzrok wszystkich gości, jednocześnie będą fotografowane/ filmowane podczas przysięgi małżeńskiej i przy zakładaniu sobie obrączek, dlatego muszą być perfekcyjnie piękne.

Pielęgnacja dłoni

Warto kilka dni przed ślubem przygotować dłonie, aby były nieskazitelnie miękkie i gładkie, dlatego należy użyć peeling złuszczający, a także zastosować maseczkę i aplikować kremy ochronne.

Kształt paznokci

Kształt paznokci

Po pierwsze kształt powinien być dopasowany do płytki paznokcia, a dopiero w drugiej kolejności do panujących trendów. Młode Panie najczęściej wybierają formę migdałków i owalu, co nie ulega wątpliwości, że jest to najlepsza decyzja, gdyż klasyka nie wychodzi z mody.

Trendy w stylizacji paznokci

Manicure ślubny wykonuje się zwykle w dzień poprzedzający ceremonię. Aktualnie coraz mniej Panien Młodych decyduje się na tipsy. O wiele piękniej wyglądają naturalne paznokcie- nawet krótkie. Obecnie najmodniejsze są jasne odcienie w kolorze nude (cielisty), efektu syrenki (drobny pyłek mieniący się i odbijający światło), bądź french manicure (płytka paznokcia jest pomalowana bezbarwnym lakierem, a końcówka to cienki biały pasek), ponadto wykorzystuje się perełki, bądź cyrkonie zdobiące serdeczny palec. Niemniej jednak wiele Pań, decyduje się na manicure „z pazurem” polegający na mocnych kolorach, napisach lub ręcznie malowanych wzorach.

Trwałość lakieru i paznokci ma znaczenie

Ważna rolę sprawuje trwałość lakieru, ponieważ nie chcemy, aby odprysł nam lakier, albo co gorsza połamał się paznokieć, dlatego warto skorzystać z usług kosmetyczki, która zastosuje u nas manicure hybrydowy lub żelowy, albo …

Poniżej zdradzamy Wam przepis na piękne paznokcie, które możesz wykonać w domu, wystarczy przygotować niezbędny sprzęt i następujące akcesoria:

 • lampa UV lub LED do manicure
 • drewniane patyczki
 • blok polerski
 • płyn dezynfekujący (odtłuszczacz)
 • baza pod żel/ primer
 • żel UV budujący i kolorowy/ lakier hybrydowy w kolorze
 • pilnik papierowy
 • blok polerski
 • pędzelek
 • szablony do paznokci/ sztuczne paznokcie
 • klej do tipsów
 • gilotynka do skracania tipsów

Manicure hybrydowy – na własnej płytce

Pierwszym krokiem do pięknego manicure jest przygotowanie paznokci czyli trzeba je spiłować, odsunąć skórki, zmatowić (bloczkiem polerskim) i odtłuścić, następnie nakładamy delikatną bazę, po czym utwardzamy paznokcie w lampie- około 2 minut. Następnie nakładamy pierwszą cienką warstwę koloru i tak jak wcześniej utwardzamy w lampie. Po czym nakładamy kolejną cienką warstwę i tak jak poprzednio wygrzewamy ręce w lampie. Po nałożeniu wystarczającej ilości warstw używamy lakieru nawierzchniowego, który utrwali hybrydę i nada połysk, a potem znów wkładamy pazurki do lampy. Ostatnią rzeczą jaką musimy zrobić to przemyć paznokcie odtłuszczaczem. Dodatkowo, aby dopieścić nasze dłonie można nałożyć na skórki oliwkę.

Manicure żelowy – na formie

Zaczynamy od przygotowania płytki paznokcia oraz skórek tak jak we wcześniejszym przypadku. Po czym nakładamy cienką warstwę bazy oraz wkładamy dłonie do lampy (2 minuty). Następnym krokiem jest nadanie formie właściwego kształtu i przyklejenie ich do paznokci od spodu. Później nakładamy pierwszą cienką warstwę żelu budującego i wsuwamy paznokcie pod lampę czynności te należy powtórzyć 3-krotnie. Po utwardzeniu warstw żelu budującego można odkleić formy i nadać paznokciom upragnionego kształtu. Następnie należy spiłować żel na całej długości paznokcia tak, aby był gładki i wyglądał naturalnie. Po zakończeniu tej czynności trzeba odtłuścić paznokcie. A teraz czas na kolor, nakładamy 3 cienkie warstwy i każdą z nich utwardzamy za pomocą lampy. Na koniec przystało zaaplikować jeszcze jedną cienką warstwę lakieru bazowego i także ją utwardzić, później można użyć oliwki, aby nawilżyć skórki.

Manicure żelowy – tipsy

Przed przystąpieniem do manicure należy przygotować paznokcie- w tej sytuacji skrócić, gdyż im krótsze paznokcie tym tipsy będą się dłużej utrzymywały, a także trzeba odsunąć skórki i tak jak w poprzednich przypadkach zmatowić i odtłuścić paznokcie. Kolejno do każdego paznokcia trzeba dobrać tips tak, by dokładnie przylegał. Za pomocą specjalistycznego kleju przyklejamy płytkę tipsa do płytki naszego paznokcia należy to zrobić ostrożnie, ponieważ nie mogą dostać się pod klejone warstwy pęcherzyki powietrza. Teraz naszym paznokciom możemy nadać kształt, gilotyną skracamy długość paznokcia, a potem tylko piłujemy brzegi i granicę między paznokciem sztucznym, a naturalnym. Przed nałożeniem żelu trzeba odtłuścić paznokcie. Teraz nakładamy 3 cienkie warstwy żelu w kolorze- oczywiście każda musi być utwardzona osobno, dalej nakładamy ostatnią warstwę lakieru bazowego i utwardzamy 2 minuty. Na finiszu odżywiamy skórki oliwką.

Obrączka na Twojej dłoni będzie przyciągać spojrzenia, a więc piękne paznokcie to absolutna konieczność.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj