reklama

Pary przygotowujące się do ślubu mają wiele zadań do wykonania – muszą znaleźć odpowiednią salę weselną i profesjonalnego fotografa, dobrać stroje pasujące to motywu przewodniego całej uroczystości, zadbać o oprawę muzyczną i oczywiście dopełnić formalności związanych ze ślubem. Często jednak zapominają oni o pierwszym tańcu.

Wybór piosenki na pierwszy taniec może sprawiać trudności, jednak nie jest to największy problem związany z tym punktem przyjęcia weselnego. Większe trudności sprawia jego wykonanie. Dlaczego? Nie wszyscy dobrze czują się na parkiecie, a świadomość, że oczy zgromadzonych skierowane są wówczas na Młodą Parę może potęgować zdenerwowanie nowożeńców. Dla wielu osób to właśnie pierwszy taniec jest jednym z najbardziej stresujących momentów w dniu ślubu, dlatego warto się do niego przygotować. Jak to zrobić?

Praca nad techniką

Zapisanie się na kurs tańca użytkowego to idealne rozwiązanie dla narzeczonych. Dzięki lekcjom można nie tylko nauczyć się podstawowych kroków, ale też poćwiczyć efektowne figury – oczywiście o ile pozwalają na to umiejętności. Warto pamiętać, że taki kurs przyda się nie tylko podczas pierwszego tańca, ale też na późniejszą zabawę weselną oraz inne okazje. Najlepiej jest pomyśleć o tym na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością, ponieważ lekcje odbywają się zazwyczaj przez kilka tygodni, a w trakcie niekiedy okazuje się konieczne dopracowanie szczegółów technicznych i wykupienie dodatkowych godzin. Wbrew pozorom nie jest to opcja wyłącznie dla osób nie mających nic wspólnego z tańcem, ale przyda się też parom z poczuciem rytmu i lubiącym tego typu aktywność.

Lekcje indywidualne

Kiedy utwór na pierwszy taniec zostanie już wybrany, warto zastanowić się nad indywidualnymi lekcjami tańca. Instruktor wówczas pomoże z ułożeniem dostosowanej do muzyki oraz umiejętności narzeczonych choreografii, która będzie wyglądać efektownie, ale nie sprawi większych trudności. Takie spotkania mogą też zmniejszyć stres już podczas wesela – świadomość, że każdy krok został opanowany do perfekcji oraz doskonałe przygotowanie do pierwszego tańca da Młodej Parze większe poczucie pewności na parkiecie.

Pamiętajcie o wygodzie!

Wybierając stylizacje na ślub i wesele Państwo Młodzi powinni pamiętać, że w tym dniu będą nie tylko stać przed ołtarzem lub urzędnikiem oraz siedzieć za stołem, ale też tańczyć. Dotyczy to zwłaszcza Panien Młodych – mocno dopasowana kreacja o kroju rybki pięknie podkreśla figurę, jednak bywa problematyczna przy poruszaniu się. Warto o tym pamiętać podczas poprawek w salonie sukien ślubnych. Kolejna ważna kwestia to wygodne buty. Panowie są tutaj w o wiele lepszej sytuacji, jednak nowe obuwie zawsze warto rozchodzić przed uroczystością. Ważne jest też wybieranie produktów z wysokiej klasy skóry naturalnej, jak np. szyte ręcznie buty ślubne YES I DO, które zapewniają wygodę ze względu na materiał i dobrze wyprofilowany obcas. Panie o wąskich stopach mogą zdecydować się na model wiązany albo wybrać obuwie szyte na miarę – w ten sposób zyskają pewność, że szpilki nie będą zsuwać się podczas tańca.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj