Do ślubu z tatuażem – zakryć tatuaż czy zaprezentować?

0
2823
Do ślubu z tatuażem
reklama

Według badań zespołu IQS okazuje się, że 9% Polaków posiada co najmniej jeden tatuaż. Co wskazuje, że niemalże co dziesiąta kobieta i tym samym co dziesiąty mężczyzna wstępuje do zawarcia związku małżeńskiego z tatuażem na ciele. Tatuaż w dniu ślubu może okazać się świetnym dodatkiem. Panie mające tatuaż śmiało mogą zrezygnować w tym szczególnym dniu z naszyjnika, kolczyków i innych świecidełek, zaś panowie, którzy będą mieli wkomponowany tatuaż do ubioru ślubnego mogą być przekonani, że doda on im bisurmańskiego wyglądu.

Tatuaż to dzieło sztuki

Obecnie jesteśmy świadkami, że tatuaże te małe i te duże to prawdziwa twórczość, bowiem są tworzone przez autentycznych artystów. Tatuaże na ciele pozwolą innym odczytać naszą osobowość- kim jesteśmy, czym się interesujemy, nasz pogląd życiowy lub przebieg życia. W świetle życia codziennego chętnie eksponujemy swoją dziarę, ale czy to dobry pomysł, aby uwidaczniać ją w dzień ślubu?

Zakryć tatuaż czy odsłonić?

W naszym współczesnym świecie dla wielu osób tatuaż jest czymś niezwykłym, ale są też tacy ludzie, którzy uważają, że szpecą one ciało. Tatuaże nadal wzbudzają u wielu osób kontrowersje. Zwłaszcza u tych z najstarszych pokoleń. Lecz nie warto przejmować się opinią innych, gdyż to nasz dzień i to dla nas ma on być wyjątkowy.

Zatem jeśli kochamy swoje tatuaże zaprezentujmy je i nie pozwólmy, aby jakiekolwiek uwagi zepsuły nam nastrój w ten niezwykły dzień. Warto zatem pomyśleć o sukni, która pięknie podkreśli nasze atuty, a przy tym pozwoli nam pochwalić się malowidłem na ciele.

Jak zakryć tatuaż do ślubu?

Zdarza się, że możemy nie być do końca zadowoleni ze swojego tatuażu. Powody mogą być różne- opinia babci, cioci, tatuaż nieprzemyślany, robiony za młodu, albo przez niewykwalifikowanego tatuażystę (tatuatora) lub po prostu brak chęci na pokazanie go w dniu ślubu. I co wtedy? Spokojnie jest na to sposób. Jeśli chodzi o Panny Młode to najszybszym pomysłem jaki nasuwa się do głowy to wybór odpowiedniego fasonu sukni ślubnej, który ukryje cały tatuaż lub chociaż częściowo. Ale istnieje prostsze rozwiązanie mianowicie makijaż. W tej kwestii warto poradzić się specjalisty. Doradzi on jakich kosmetyków należy użyć, aby umiejętnie zrobić kamuflaż oraz jak sprawić, aby był on trwały.

Tatuaże zamiast obrączek

Często bywa tak, że zakochane w sobie osoby robią sobie identyczne tatuaże. Ale zdarza się też, że właśnie narzeczeni zamiast obrączek, która zakłada się na serdecznym palcu prawej ręki robią sobie tatuaże właśnie w tym miejscu. Możemy zapewnić, że skutek jest zniewalający- wspólne odnoszenie bólu, a do tego wieczne napiętnowanie ciała, który będzie oznaką miłości i przynależności na całe życie.

A może… zmywalny tatuaż w dzień ślubu

Zmywalny tatuaż to ciekawy pomysł i doskonała atrakcja dla Pary Młodej jak również dla gości przybyłych na uroczystość weselną. Taki tatuaż cieszy się powodzeniem także wśród osób, którym zabrakło odwagi, aby zrobić sobie tatuaż „na zawsze”. Do wyboru jest mnóstwo wzorów, można także napisać sobie jakąś sentencję, imiona itp. Dodatkowo można przygotować kilka wzorów zmywalnych tatuaży dla gości weselnych- ta atrakcja utkwi w ich pamięci na długo.

Bez względu na to czy zdecydujemy się na ukazanie tatuażu czy jego zamaskowanie powinniśmy czuć się w swojej skórze pewni siebie. W sytuacji, gdy będziemy czuli się skrępowani wiedząc, że każdy będzie patrzył na nasz tatuaż i za plecami mówił, warto go skryć. Jeżeli jednak jesteśmy dumni z posiadania tatuażu i jesteśmy obojętni na opinie innych, to śmiało pokażmy go całemu światu.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj