Oprócz zespołu muzycznego warto zadbać o efekty świetlne?

0
1983
Efekty świetlne na wesele
reklama

Zespól muzyczny i menu to podstawa udanego wesela, ale może być ono jeszcze bardziej wzbogacone wizualnie. Wybierając salę na wesele warto zwrócić uwagę nie tylko na menu i ogólny wystrój sali, ale i na oświetlenie parkietu jakim dysponuje i czy takowym dysponuje. W większości restauracji gdzie są parkiety taneczne, takie oświetlenie się znajduje, natomiast bywają sale do wynajęcia np.: w remizach gdzie takiego oświetlenia nie ma. W takiej sytuacji warto o to zadbać, by sala i miejsce do tańca było oświetlone specjalnymi efektami. W dużej mierze takim oświetleniem dysponują zespoły muzyczne, ale to też warto sprawdzić przypodpisywaniu umowy i dokładnie dopytać, co mają a czego nie.

Zespól muzyczny i menu to podstawa udanego wesela, ale może być ono jeszcze bardziej wzbogacone wizualnie. Wybierając salę na wesele warto zwrócić uwagę nie tylko na menu i ogólny wystrój sali, ale i na oświetlenie parkietu jakim dysponuje i czy takowym dysponuje. W większości restauracji gdzie są parkiety taneczne, takie oświetlenie się znajduje, natomiast bywają sale do wynajęcia np.: w remizach gdzie takiego oświetlenia nie ma. W takiej sytuacji warto o to zadbać, by sala i miejsce do tańca było oświetlone specjalnymi efektami. W dużej mierze takim oświetleniem dysponują zespoły muzyczne, ale to też warto sprawdzić przy podpisywaniu umowy i dokładnie dopytać, co mają a czego nie.

Pewne efekty disco od lat królują na parkietach, a do takich niewątpliwie należy lustrzana kula disco. Daje ona bardzo fajne charakterystyczne ciapki kręcące się dookoła w rytm muzyki,które są porozrzucane na całym parkiecie i ścianach dookoła. Oczywiście ten efekt daje nam tak naprawdę laser, który puszczony na kulę zostaje od niej odbity. Kula jest montowana przy suficie, więc jeżeli nie będzie jej w lokalu, to i raczej zespół muzyczny też jej nam tam nie zamontuje. Natomiast projektory laserowe często są na wyposażeniu zespołów. Jeżeli natomiast zdarzyłoby się, że zespół muzyczny takiego projektora laserowego nie ma, to możemy takie urządzenie kupić, bądź wynająć. Te profesjonalne projektory klubowe są oczywiście drogie, ale nam na wcale nie będzie potrzebne jakieś bardzo drogie urządzenie do oświetlenia naszego parkietu tanecznego. Takie mniejsze projektory laserowy można kupić już od ok stu złotych. Natomiast żeby taki laser dał swój pożądany efekt potrzebna nam będzie wytwornica dymu, która popularnie nazywaną jest dymiarką. Tak i w tym przypadku nie będziemy potrzebowali jakiegoś profesjonalnego urządzenia, które swoje zastosowanie ma w dużych klubach. Wystarczy nam niewielka wytwornica dymu, która nie zadymi nam całego pomieszczenia włącznie z częścią jadalną, tylko sam parkiet. Taką niedużą wytwornicę możemy kupić już za ok 200 zł. Ciekawym efektem może być również wytwornica baniek,których cena zbliżona jest do wspomnianych już dymiarek. Tutaj oczywiście trzeba uważać, by zbytnio nie przesadzić, bo wiadomo że bańka powstaje z wody, więc zbytni nadmiar może sprawić, że będziemy mieli pakiet mokry. Fajnym i efektywnym efektem jest konfetti, czyli wystrzelone np.: podczas pierwszego tańca różnokolorowe patki. To już jest stosunkowo niewielki wydatek w stosunku do kosztów całego wesela i wynosi ok. kilkudziesięciu złotych.Efekty dyskotekowe, są naprawdę fajnym dodatkiem i uzupełnieniem naszej zabawy weselnej.To właśnie one w dużej mierze sprawiają, że na parkiecie tworzy się taki magiczny klimat. W zależności od muzyki lasery w określony sposób wirują i zmieniają swój program projekcji. Dla nadania takiej pewnej prywatności puszczenie dymu powoduje, że poniekąd czujemy się jakbyśmy tańczyli w chmurach.

Oczywiście to są te podstawowe najpowszechniejsze efekty z którymi możemy spotkać się na wszelkich uroczystościach, imprezach okolicznościowych, klubowych itp. Efektów dostępnych na rynku jest coraz więcej i w zależności od naszych indywidualnych preferencji możemy je dopasować do własnych wymagań i oczekiwań. Dla szerszego i bardziej szczegółowego poznania różnego rodzaju efektów świetlnych i nie tylko, zachęcam do odwiedzenia strony:https://muzyczny.pl/23g_Oswietlenie-efekty-dyskotekowe.html, gdzie znajdziecie cały asortyment zarówno profesjonalnego jak i amatorskiego sprzętu do oświetlenia dyskotek,klubów i sal przeznaczonych na imprezy okolicznościowe.

Dokonując wyboru określonego efektu należy przede wszystkim kierować się warunkami lokalowymi w którym maja one być zastosowane. Należy szczególnie uważać przy takich efektach jak wytwornica dymu, czy wytwornica baniek. Tego rodzaju efekty powinny znaleźć się na parkiecie, a nie np.: na stole z jedzeniem dla gości. Tak więc dobrze jest by niebyły to urządzenia o przesadnie dużej wydajności. Częstotliwość ich używania podczas zabawy, też powinna być pod kontrolą, gdyż nie każdy lubi jak mu przez godzinę, czy dwie na parkiecie towarzyszy dym. Tego typu efekty raczej używa się od czasu do czasu, podobnie jak ostrych skanerów. Pamiętajmy, że wesele to nie dyskoteka klubowa gdzie 99% to ludzie młodzi, którzy idąc do takiego klubu decydują się na całonocną bardzo głośną muzykę, której towarzyszą non stop zmiksowane efekty świetlne. Tutaj wśród zaproszonych gości są ludzie w różnym wieku o różnych gustach i oczekiwaniach.

 

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj