reklama

Niemalże każda Panna Młoda zadaje sobie pytanie czy warto kupić suknię ślubną, czy może lepiej uszyć, bądź wypożyczyć. Każda chce tego dnia wyglądać zniewalająco, a suknia, którą założy w ten wielki dzień musi być wyjątkowa. Jeśli ma być ona niepowtarzalna i zjawiskowa to można pomyśleć, że nie może być kupiona, ale czy na pewno? Mitem jest, że wchodząc do salonu sukien ślubnych można znaleźć idealnie skrojoną suknię pasującą do Twojej figury, ale jest to właściwie mało realistyczne. Nie obejdzie się raczej bez wprawnej ręki krawcowej, ponieważ wybierając gotową suknię z salonu trzeba będzie ją dostosować do Twojej sylwetki. Jak zatem rozstrzygnąć decyzję dotyczącą wyboru sukni?

Suknia ślubna – wybór wymarzonej sukni ślubnej

Najważniejszym w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru sukni ślubnej jest przeznaczony budżet. Dzięki temu, łatwiej będzie przyszłej mężatce wybrać czy suknia będzie nowa czy używana. Warto wziąć pod uwagę, że bez względu na to czy jako Panna Młoda zdecydujesz się na zakup nowej sukni lub używanej to i tak ta sama suknia inaczej będzie wyglądała na dwóch innych kobietach. Zadecyduje o tym tak naprawdę kształt ciała oraz dodatki.

Należy mieć na uwadze, że bez względu na to czy suknia ślubna będzie nowa, czy wypożyczona musisz nie tylko wyglądać wyjątkowo, ale także czuć się w niej dobrze.

Szukając sukni warto na początek przejrzeć katalogi i magazyny ślubne, później pójść do sklepu i poprzymierzać, w jakim kroju czujesz się dobrze i jaka pasuje do Twojej figury. Po wstępnym rozeznaniu łatwiej będzie Ci określić rodzaj sukni, którą szukasz.

Czy warto wypożyczyć suknię ślubną?

Wypożyczając suknię ślubną trzeba się liczyć z tym, że niejednokrotnie zostawiasz kaucję i nie możesz pozwolić sobie na nawet drobne przeróbki. Ważne jest też żeby przy podpisywaniu umowy na wypożyczenie sukni sprawdzić czy oddając ją musi być wyprana czy tez komis sam to wykona. Decydując się na odkupienie sukni ślubnej od kogoś zawsze możesz ją nieco przerobić oczywiście pod okiem krawcowej, która doradzi co należy zmienić, dodać czy też skrócić.

Kupić czy uszyć suknię ślubną?

Jeśli pieniądze określone na suknię pozwalają na zakup nowej, która niezaprzeczalnie jest wyższa od ceny wypożyczenia, odkupienia lub uszycia to wystarczy tylko, abyś zdecydowała się konkretny wzór, przymiarkę i zakup. A jeżeli jesteś zdecydowana, że suknia ma być uszyta to musisz liczyć się z tym, że będziesz musiała się bardziej zaangażować tzn. znaleźć dobrą krawcową, która sprosta Twoim wymaganiom, kupić materiał, ozdoby i znaleźć czas na systematyczne przymiarki. Uszycie sukni wymaga więcej czasu, dlatego co najmniej na 5 miesięcy przed ślubem zacznij działać.

Nie ważne czy kupisz suknię nową, używaną, szytą lub wypożyczoną, to każda z nich wymaga Twojego wkładu, jedna więcej, druga trochę mniej. Najważniejsze, abyś była uśmiechnięta i czuła się w niej wyjątkowo, a Pan Młody i goście padli z wrażenia.

 

reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj