Dekoracja sali weselnej światłem
reklama

Wesele to wydarzenie, które każdy chce zachować w pamięci, jako jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Często inwestujemy swój czas i nie małe pieniądze na zarezerwowanie najdroższych restauracji lub innych obiektów.

Mają one zagwarantować spektakularny efekt. Pomijamy przy tym bardzo ważną oprawę całego wydarzenia. Często skupiamy się nadmiernie na sali, stołach, czy oprawie muzycznej, zapominając że to właśnie detale tworzą najlepszą atmosferę. Zdarza się, że pomimo bogatej aranżacji, po wszystkim pozostaje niedosyt. Pomimo barwnych dekoracji, znakomitego zespołu i pięknego krajobrazu lub architektury, czegoś wciąż brakuje. Zdarza się tak gdyż zapominamy o jednym z najważniejszych elementów, jakim jest oświetlenie. Piękne kompozycje kwiatowe w przestronnej sali, tracą swój urok, gdy nagle włączamy światło świetlówek o zimnej barwie. Często nieświadomie psujemy tak cały efekt.

Oświetlenie sali weselnej – klucz do sukcesu

Każdy z nas zna na pewno moment, kiedy wyłączone zostają główne światła, a na sali przy delikatnym bocznym oświetleniu, pojawia się rozświetlony tort, lub gdy młoda para tańczy przy przygaszonym świetle swój pierwszy taniec. Jest to wręcz naturalne przy każdym weselu. Jednak dlaczego nie potrafimy korzystać z tego zabiegu podczas całego wydarzenia. Przygotowując oprawę takiej uroczystości musimy pamiętać o tym jak silny wpływ na nastrój ma właśnie oświetlenie sali weselnej. Łatwym porównaniem możemy to zobrazować, wyobrażając sobie choinkę bez lampek. Jak więc zacząć przygodę z grą świateł?

Dekoracje światłem – główne strefy

Pierwsza strefą, w której możemy wykorzystać potencjał światła to stoły. Zazwyczaj są one pięknie udekorowane, dodatkowo suto zastawione najróżniejszymi potrawami. Całość jednak zupełnie inaczej prezentuje się przy ostrym świetle z świetlówek, a inaczej przy ciekawej kompozycji wisząc lamp i mniejszych lampek. Sama forma oświetlenia może tworzyć ciekawą dekoracje, budować dodatkową kompozycje, przy jednoczesnym budowaniu intymniejszego nastroju przy stole. Sprawdzi się to jeszcze lepiej wraz z ciekawymi układami z żywych kwiatów. Kolejnym punktem może być oświetlenie sceny oraz parkietu.

Zawsze możemy zdać się na oświetlenie, które zapewnia zespół. Najczęściej w postaci kolorowych lamp, niekiedy z dodatkowo pulsacyjnym trybem. Warto jednak rozważyć coś bardziej ciekawego. Przykładowo mogą to być zestawy wiszących girland lub ich profesjonalne układy, zawieszone niczym gęste sieci, nad całym parkietem. Kolejnym elementem mogą stać się kompozycje stojących lamp lub świec o różnych wymiarach ustawionych przy przejściach. W ten sposób możemy kierować wzrok gości od punktu do punktu. Budujemy wtedy odpowiedni nastrój. Dodatkowo warto rozważyć podświetlenie ścian, często przyozdobionych upiętymi tkaninami. Załamania światła i cieni stworzą interesującą alternatywę dla zwykłych pustych ścian. Cała kompozycja będzie zależeć od efektu jaki chcemy uzyskać. Do wyboru mamy ogrom możliwości, dlatego warto zdać się na poradę fachowca z tej dziedziny, aby dobrać odpowiednie światło na każde wesele. Tak stworzona aranżacja zapewni unikalny i niezapomniany efekt.

Szukasz sposobu na udekorowanie swojej sali? Sprawdź imprezowedekoracje.pl

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj