reklama

Wieczór panieński to niezwykła okazja, aby zaszaleć w gronie swoich przyjaciółek tuż przed zamążpójściem. Powinien on zostać na długo w pamięci przyszłej Panny Młodej, dlatego ważne jest, aby był idealny. Można go spędzić na kilka sposobów zależy od tego czy przyszła Pani Młoda jest typem domatora  i woli jednak nie opuszczać swojego mieszkania, czy też woli coś bardziej niebanalnego. Organizacją wieczoru panieńskiego zajmuje się świadkowa i na niej spoczywa obowiązek wprowadzenia właściwego nastroju poprzez prowadzenie gier, zabaw czy quizów. Trzeba jednak pamiętać, aby zabawy te nie były zbyt długie i powinny się dobrze komponować z alkoholem.

Kiedy świętować wieczór panieński

Wieczór panieński jest nieodłącznym elementem przygotowań, dlatego organizuje się najczęściej 2 tygodnie przed ślubem, aby na spokojnie bawić się i szaleć tej nocy. Jednak są panny, które organizują wieczór panieński kilka dni przed ślubem, ale po co się stresować skoro zmęczenie nie pozwoli nam w pełni cieszyć się tym wyjątkowym dniem, dlatego warto mieć jeszcze trochę czasu, aby zdążyć „dojść do siebie”, czy też zagoić ewentualne siniaki.

Gry i zabawy na wieczór panieński

Złote rady – Wszystkie dziewczyny zapisują na kartkach porady dla przyszłych małżonków np. żona ma zawsze rację, nigdy nie chodzicie spać rozgniewani etc. i wrzucają je do miski, z której przyszła Pani Młoda losuje po kolei karteczki i czyta na głos, a przy tym musi odgadnąć, która z przyjaciółek napisała wylosowaną radę.

Projektowanie sukni ślubnej – Do zabawy należy przygotować duuużo papieru toaletowego w kolorze białym, a do tego nitkę, igłę, folię aluminiową, taśmę klejącą, kokardki, cyrkonie, koraliki, wstążki itp. dziewczyny dzielą się na 2 grupy, jedna z dziewczyn z każdej grupy zostaje Panną Młodą (modelką) każda grupa projektuje dla przyszłej Panny Młodej suknię ślubną, musi być ona idealna, trwała i elegancka. Przyszła Pani Młoda ogłasza zwyciężczynie i wręcza im skromny upominek.

Pożegnanie z nazwiskiem – Potrzebne będą balony napełnione helem. Każda z uczestniczek otrzymuje swój balon. Na każdym balonie piszemy dotychczasowe nazwisko Panny Młodej, następnie każda z dziewczyn zaciąga się helem ze swojego balonu i zniekształconym w ten sposób głosem rozpacza nad stratą nazwiska przez Pannę Młodą. Na końcu przyszła małżonka musi dla odmiany z radością wypowiedzieć nazwisko, które przyjmuje po mężu.

Zakładanie prezerwatywy – Należy przygotować kilka ogórków zielonych i prezerwatywy (na jedną dziewczynę po każdej rzeczy). Każda po kolei zakłada tylko za pomocą ust prezerwatywę na ogórka. Wygrywa ta, która dokona tego w jak najkrótszym czasie.

Polowanie na fanty – Zabawa, która sprawdzi się w klubie lub motelu. Przyszła Pani Młoda dzieli przyjaciółki na dwie grupy i daje im listę rzeczy, które muszą zdobyć przed  zakończeniem imprezy. Mogą to być rozmaite gadżety np. zegarek, prezerwatywa, wizytówka przypadkowego mężczyzny, skarpetkę, zabawka dla dorosłych itp. Grupa dziewczyn, która najszybciej skompletuje listę rzeczy- wygrywa, nagrodę ustala bohaterka imprezy.

Pytanie czy wyzwanie – Uczestniczki wieczoru przygotowują karty, na których piszą PYTANIE, a na  pozostałych WYZWANIE, następnie na odwrocie piszemy pytania lub wyzwania adresowane do przyszłej Panny Młodej. Gra polega na tym, że przyszła mężatka losuje z odpowiedniej puli pytania lub wyzwania, po czym odpowiada na pytanie lub wykonuje zadanie, które wylosowała.

Przykładowe pytanie: Jak pieszczotliwie zwracasz się do swojego narzeczonego?

Przykładowe wyzwanie: Poproś któregoś z mężczyzn, aby postawił Ci drinka.

Torebka ze skarbami – Każda z dziewczyn siada i kładzie swoją torebkę na kolana. Prowadząca zabawę (świadkowa) wypowiada jakąś rzecz np. klucze, pomadka, krem do rąk, lakier do paznokci, dezodorant, prezerwatywa itd., a zadaniem dziewczyn jest znaleźć jak najszybciej daną rzecz w swojej torebce. Ta, która najszybciej znajdzie tą rzecz, zdobywa nagrodę.

Prawda i fałsz – to zabawa, w której uczestniczki dzielą się wspomnieniami, które przeżyły wspólnie z przyszłą mężatką. Każda z dziewczyn opowiada dwie historie, jedną zmyśloną, a drugą autentyczną. Reszta kobiet odgaduje które opowiadanie jest prawdą, a  które fałszem.

Nigdy nie – Zabawa polega na tym, że każda z dziewczyn musi powiedzieć czego w życiu nie robiła czy nie doznała np. „Nigdy nie… kąpałam się nago w jeziorze”. Te panny, które to już robiły lub doznały muszą wypić jedną kolejkę.

Kolejność słów – Zgromadzone panny siadają w kręgu. Świadkowa jako organizatorka zabaw wypowiada pierwsze słowo związane ze ślubem, weselem, małżeństwem itp. Następna z dziewczyn wypowiada kolejne dowolne słowo (związane z wybranym tematem), a następnie powtarza wszystkie po kolei słowa, gdy któraś dziewczyna się pomyli- odpada z gry. Gra kończy się wtedy, gdy zostaje jedna osoba i to ona otrzymuje nagrodę.

Miłosna opowieść – Wszystkie uczestniczki tworzą niezwykłą historię miłosną przyszłych nowożeńców. Zabawa ta, zaczyna się od napisania pierwszego zdania, w której główną rolę gra przyszła Pani Młoda. Np. „Monika i Marcin pierwszy raz spotkali się w…” po kolei kartka zostaje przekazywana koleżance obok, która dopisuje następne zdanie. Ważne jest, aby zaginać kartkę i zostawić tylko widoczne ostatnie zdanie, gdy przekazujemy ją innej osobie. Na koniec odczytujemy całą historię.

Taniec na noc poślubną – Przyjaciółki wybierają piosenkę, do której przyszła Pani Młoda wykonuje taniec, a przy tym wyraża swoją kobiecość. Taniec ten jest nagrywany i odtworzony jako niespodzianka na noc poślubną dla swojego wybranka.

Idealny makijaż ślubny – Dziewczyny dzielą się na dwie grupy. Każda z grup musi wykonać perfekcyjny makijaż ślubny na jednej z uczestniczek, ale żeby nie było zbyt łatwo, wszystkie z dziewczyn oprócz tej, na której jest wykonywany makijaż mają zasłonięte oczy. Macie na to 15 minut. Przyszła Pani Młoda ocenia najzabawniejszy make up, a drużynę, która zwycięża darzy zabawnym upominkiem.

Niezbędnik podróży poślubnej – Potrzebne są skarpetki, do każdej z nich wkładamy wszystkie niezbędne rzeczy, które Młodzi zabiorą ze sobą na podróż poślubną np. okulary, olejek do opalania, kostium kąpielowy, klucze do samochodu, bielizna itp. Skarpety z fantem zawiązujemy na końcówkach. Każda z dziewczyn musi odgadnąć wnętrze skarpetki dotykając ją za pomocą stóp. Dziewczyna, która odgadnie jak najwięcej przedmiotów wygrywa, nagrodę ustala przyszłą Pani Młoda.

Quiz na wieczór panieński czyli test wiedzy o przyszłym mężu

Quiz polega na przygotowaniu pytań w tajemnicy przed Panią Młodą, jednocześnie z bezwzględną pomocą Pana Młodego. Quiz składa się mniej więcej z 10- 15 pytań dotyczących przyszłego męża. Pan Młody wybiera jedną z 4 odpowiedzi proponowanych przez świadkową lub udziela własnej odpowiedzi. Podczas zabawy w gronie przyjaciółek przyszła żona zgaduje, jakiej odpowiedzi udzielił jej ukochany.

Oto przykładowy test:

 1. Co pomyślałeś, gdy poznałeś swoją przyszłą żonę?
  a) wow, ale laska
  b) ma piękne oczy
  c) to jest miłość mojego życia
  d) nic nie pomyślałem
 2. Moim ulubionym przedmiotem była:
  a) biologia
  b) fizyka
  c) matematyka
  d) geografia
 3. Moim marzeniem jest:
  a) zrobić sobie tatuaż
  b) wyjechać na wakacje do Meksyku
  c) mieć swoją własną siłownię
  d) wystąpienie w reklamie
 4. Mój ulubiony sport to:
  a) piłka nożna
  b) kolarstwo
  c) siatkówka
  d) piłka ręczna
 5. Mój rozmiar buta to:
  a) 40- 41
  b) 42- 43
  c) 44- 45
  d) 46- 47
 6. Chciałbym się z Tobą kochać:
  a) w lesie
  b) w windzie
  c) w przymierzalni
  d) w hotelu
 7. Mój ulubiony kolor to:
  a) czarny
  b) niebieski
  c) biały
  d) nie mam ulubionego
 8. Pierwszym słowem, które wypowiedziałem było:
  a) mama
  b) tata
  c) baba
  d) swoje imię
 9. Gdy byłem mały, chciałem zostać:
  a) policjantem
  b) strażakiem
  c) myśliwym
  d) lekarzem
 10. Lubię, gdy moja narzeczona ubiera bieliznę:
  a) koronkową
  b) czarną
  c) czerwoną
  d) gdy jej nie ma na sobie
 11. Moją ulubioną słodką przekąską są:
  a) batony
  b) rurki z kremem
  c) lody
  d) żelki
 12. Trzy słowa najlepiej opisujące moją osobę to:
  a) punktualność, szczerość, wrażliwość
  b) wierność, zdecydowanie, zaangażowanie
  c) niecierpliwość, wdzięk, optymizm
  d) przezorność, powaga, ostrożność

Rozwiązanie testu wiedzy o przyszłym mężu:

 1. Wynik 0-4 – Należy się pokuta- musisz wypić jedną kolejkę lub wykonać ponownie test z wynikiem przynajmniej 10 prawidłowych odpowiedzi
 2. Wynik 5-9 – Twoja wiedza na temat przyszłego męża jest duża, Twój ukochany jeszcze wielokrotnie Cię zadziwi
 3. Wynik 10-12 – Brawo! Kwalifikujesz się na bycie żoną, w nagrodę otrzymujesz dyplom „Perfekcyjnej Żony”

Filmy na wieczór panieński

Film jest świetnym wprowadzeniem w ten szalony wieczór zwłaszcza, gdy impreza zaczyna się bardzo wcześnie i organizowana jest w mieszkaniu. Przy wyborze filmu ważne jest, aby kierować się pozytywnym i wesołym podejściem. Należy unikać smutnych, nudnych i strasznych filmów. Jeżeli wybór sprawia Wam problem, to przedstawiamy Wam nasze propozycje:

 • „Szkoła uczuć’
 • „Francuski pocałunek”
 • „Powiedz tak”
 • „Dlaczego nie”
 • „Nigdy w życiu”
 • „Chłopaki mojego życia”
 • „Zakochana złośnica”
 • „Dwa tygodnie na miłość”
 • „Step Up”
 • „Duma i uprzedzenie”
 • „I wciąż ją kocham”
 • „Piękna i szalona”
 • „Dziewczyna z sąsiedztwa”
 • „Wygrane marzenia”
 • „Dogonić marzenia”
 • „Miłość w rytmie Hip- Hopu”
 • „Jak stracić chłopaka w 10 dni”
 • „Tylko mnie kochaj”
 • „Uciekająca Panna Młoda”
 • „Pretty Woman”
 • „Nothing Hill”
 • „Masz wiadomość”
 • „Historia Kopciuszka”
 • „Cztery wesela i pogrzeb”
 • „Mój chłopak się żeni”
 • „Wesele Muriel”
 • „Lejdis”
 • „The notebook”
 • „Kochaj”
 • „Mamma Mia!”
 • „Inna kobieta”
 • „Dziewczyna mojego kumpla”
 • „40 dni i 40 nocy”
 • „Czas na miłość”
 • „Druhny”
 • „Dirty Dancing”
 • „To właśnie miłość”
 • „Kocha, lubi, szanuje”
 • „Ślubne wojny”
 • „To tylko sex”

Zadania na wieczór panieński do wykonania dla przyszłej Pani Młodej – krótki test czy narzeczona nadaje się na żonę

Bycie żoną i matką to nie lada wyczyn, dlatego świadkowa, aby w pełni mogła ręczyć za przyszłą Panią domu, musi sprawdzić czy narzeczona podoła wyzwaniom codziennych obowiązków domowych, a oto nasze przykłady:

 • Cerowanie skarpetki
 • Prasowanie koszuli
 • Zmiatanie podłogi
 • Zmywanie naczyń
 • Pokrojenie cebuli
 • Struganie ziemniaków
 • Wypolerowanie szklanki
 • Umycie lustra
 • Składanie ubrań
 • Ubijanie jajek
 • Przyszycie guzika

Po wykonaniu wszystkich tych czynności Przyszłej Pannie Młodej należy się dyplom „ Perfekcyjnej Pani Domu”

Wieczór panieński to ostatnia zwariowana zabawa, która na długo zostanie w naszej pamięci, potem jako mężatka pozostaje tylko sprzątanie, gotowanie, pranie no i wychowywanie dzieci 😉

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj