Zabiegi dla cery dojrzałej

0
2829
Zabiegi dla cery dojrzałej
reklama

Skóra z wiekiem traci swoja jędrność i elastyczność, dlatego już pierwsze sygnały zwiastujące pojawienie się zmarszczek czy wiotczenie powinny determinować do szybkiej reakcji. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów odmładzających, które poprawiają kondycję skóry, usuwają zmarszczki i przywracają naturalny owal twarzy. Oto trzy zabiegi odmładzające dla skóry dojrzałej.

Wypełniacze zmarszczek – skuteczne wygładzenie

Najczęściej stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Podczas zabiegu mniejsze zmarszczki są wygładzane, a większe bruzdy wypełniane. Jego zadaniem jest wiązanie wody, co korzystnie wpływa na poziom jej nawilżenia. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Kiedy poziom jego obecności spada, spada również ilość komórek kolagenowych, które odpowiedzialne są za jędrność i elastyczność skóry.

Zabieg z zastosowaniem wypełniaczy pozwala zapobiegać utracie kolagenu, ale również suchości skóry, jej wiotkości oraz powstawaniu zmarszczek. Preparat wstrzykiwany jest specjalna cienką igłą i trwa około 30 minut. Efekty zauważyć można niemal natychmiast.

Nici liftingujące i rewitalizujące – efekt utrzymujący się kilkanaście miesięcy

Przy pomocy nici liftingujących tworzone jest „rusztowanie” dla skóry, które podtrzymuje ją przed obwisaniem powodującym zniekształcenie owalu twarzy. W niektórych miejscach skóra zaczyna wiotczeć i nieestetycznie zwisać – są to łuki brwiowe, fałdy nosowe, skóra wzdłuż linii żuchwy. Nici liftingujące wprowadzane są pod skórę, gdzie przy pomocy specjalnych haczyków wczepiają się w tkankę i determinują ją do podniesienia się. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nici, w tym z kwasu hialuronowego czy PDO, które pozostają w organizmie kilka, a nawet kilkanaście miesięcy, nim się rozpuszczą i znikną całkowicie. Efekt zauważyć można już po kilku dniach, a w tym czasie należy ograniczyć mimikę twarzy, śmianie się oraz pocieranie skóry.

Mezoterapia igłowa – inwazyjna metoda dająca zaskakujące efekty

Zabieg polega na wstrzykiwaniu na bardzo niewielką głębokość substancji, których celem jest poprawienie kondycji skóry, wymuszenie procesów regeneracyjnych oraz pobudzenie produkcji kolagenu. Miejsce, które poddawane jest mezoterapii igłowej na czas zabiegu jest znieczulane, później mogą pojawić się zaczerwienienia, pieczenie i obrzęk, więcej na temat mezoterapii tutaj. Zabieg ma działanie silnie nawilżające i sprawia, że skóra prezentuje się zdrowo i świeżo. Zwiększona ilość kolagenu poprawia owal twarzy, a zmarszczki są mniej widoczne.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj