Zamiast kwiatów kupon Lotto, nowe trendy

0
7007
Lotto zamiast kwiatów na ślub
reklama

Dla wielu par kwiaty cięte jako drobne podarki od gości weselnych i obecnych na zaślubinach to spory kłopot, mimo iż w zwyczaju jest składanie życzeń wraz z bukietem kwiatów. Tradycja ta na przestrzeni ostatniej dekady dość radykalnie uległa zmianom. Wierni tradycjom pozostawiają gościom wybór nie narzucając konwencji, ci bardziej nowocześni wskazują już w zaproszeniu na preferencje w kwestii wręczania „kwiatów”.

Bukiet kwiatów traci na popularności

Prezenty ślubne ewoluowały w czasie, niegdyś z uwagi na trudny dostęp do dóbr materialnych prezentami pożądanymi były podarki rzeczowe pod postacią najczęściej artykułów gospodarstwa domowego na nową drogę życia. Dziś wiele par zamieszkuje razem przed ślubem, co za tym idzie sjest już w posiadaniu niezbędnej „wyprawki”, stąd też najpopularniejszym prezentem są po prostu pieniądze. Elementem tradycji pozostały kwiaty wręczane wraz z życzeniami.

Tendencja sprowadzenia podarków do przedmiotów praktycznych, funkcjonalnych sprawiła, iż bukiet kwiatów prócz funkcji estetycznych nie wpisuje się w założenie użyteczności. Tym samym z czasem przyjęło się wręczenie wina zamiast kwiatów za gest w dobrym tonie. Idąc dalej Narzeczeni w przygotowanych zaproszeniach coraz częściej proszą o nieprzynoszenie ulotnych w swym pięknie kwiatów ciętych na rzecz kwiatów i roślin doniczkowych, czy też innych rodzajów podarków jak choćby wspomniane wino.

Kupony Lotto zamiast kwiatów

Do najnowszych trendów w propozycjach zastąpienia kwiatów należą kupony Lotto i innych loterii. Obdarowani wierzą, iż podarowane od serca przyniosą im szczęście. Nawet jeśli żaden z otrzymanych kuponów nie okaże się wygrany to miły gest. Co prawda może być kłopotliwy dla osób wręczających kupon, bowiem jego wartość jest powszechnie znana i trudno jest ocenić za jaką kwotę kupon zakupić. W przypadku bukietów kwiatowych cena kompozycji nie była widoczna, jedynie urok kwiatów i ewentualnie wielkość bukietu mogła zdradzać i potencjalnie wskazywać na wartość podarunku. Zaletą kuponów Lotto itp. jest brak opcji porównania wartości, jakości kuponu między gośćmi, a co było dotąd powszechną praktyką na weselach rodzinnych. Obecnie przynosząc kupon loterii za 1zł czy za 100zł nikt nie jest w stanie ocenić jego wartości, nawet obdarowani.

Wśród innowacyjnych pomysłów pojawiają się również prośby o wsparcie organizacji charytatywnych, zbiórkę na określony cel w postaci rzeczowej, bądź finansowej. O ile te ostatnie budzą sporo kontrowersji wśród zaproszonych, głównie z powodu tego, że nie służą bezpośrednio Parze Młodej, to kuponom Lotto nie można tego zarzucić.

Bezsprzecznie kupon loteryjny jest o wiele bardziej użytecznym drobiazgiem niżeli bukiet kwiatów, które trudno jest zmagazynować po ślubie, wykorzystać, zatrzymać, jak i nacieszyć się każdym bukietem z osobna z uwagi na spore ilości otrzymanych kwiatów, których piękno i wspomnienie z natury rzeczy szybko przemija. Czy nowa tradycja się przyjmie? Wiele wskazuje, że tak. Podoba się ona coraz większej ilości par jak też gości weselnych.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj