reklama

Z oczywistych powodów wesele na świeżym powietrzu to rozwiązanie w przypadku ślubu odbywającego się latem. Decydując się na przyjęcie pod chmurką trzeba jednak zadbać o organizację całego przedsięwzięcia. Niektórzy wolą samodzielnie dopiąć wszystkie szczegóły, zaś inni wykonanie większości zadań powierzają odpowiednim firmom. Niezależnie od obranej strategii działania warto pamiętać o następujących kwestiach:

1. Namioty

Chociaż latem znacznie łatwiej o piękną pogodę niż w inne pory roku, na wszelki wypadek należy zabezpieczyć się przed przejściowym deszczem – nikt przecież nie chciałby zmoknąć podczas posiłku. Firmy zajmujące się wynajmowaniem tego typu zadaszeń zazwyczaj mają w ofercie namioty różnej wielkości, bez problemu więc powinniśmy znaleźć coś na miarę własnych potrzeb.

2. Przestrzeń do tańca

Chociaż mogłoby się wydawać, że zapalonym tancerzom potrzeba tylko kawałka równego trawnika, w rzeczywistości jest nieco inaczej. Większość pań przybędzie prawdopodobnie na wesele w szpilkach, dlatego zapewnienie parkietu to w tym przypadku konieczność. Dzięki temu będzie wygodniej – i z pewnością bezpieczniej. Składany parkiet taneczny można wynająć, m. in. tutaj.

3. Catering i obsługa

W przypadku wesela na świeżym powietrzu zatrudnienie profesjonalnej firmy cateringowej jest nieodzowne. Specjaliści dysponują odpowiednim sprzętem, jak lodówki czy podgrzewacze, dzięki którym podawane na stół posiłki będą mieć właściwą temperaturę. Nie mniej istotna jest obsługa kelnerska czuwająca nad tym, aby zgromadzonym gościom niczego nie zabrakło.

4. Toalety

W przypadku organizacji wesela w parku otaczającym lokal, problem z dostępem do toalet zazwyczaj rozwiązuje się sam. Jeśli jednak marzy nam się przyjęcie w jakimś bardziej zacisznym miejscu, konieczne jest wynajęcie toalet. Obecnie można zdecydować się na eleganckie przyczepy toaletowe, które ustawimy w dowolnym miejscu.

5. Owady

Komary i meszki to prawdziwa zmora wszystkich letnich przyjęć pod chmurką. Aby uchronić przed nimi gości, na 2-3 dni przed uroczystością trzeba zlecić odkomarzanie terenu, gdzie zamierzamy świętować. Dobrym pomysłem mogą okazać się też specjalne kadzidełka i zapachowe świeczki odstraszające owady.

6. Odpowiednie oświetlenie

Po zmroku warto zadbać o romantyczną atmosferę, którą zapewnią rozmieszczone w różnych miejscach lampiony i świece. Rozstawiając takie dekoracje pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie – powinny one być ustawione w należytej odległości od materiałów łatwopalnych.

7. Gdyby zrobiło się chłodno

Wesele pod chmurką to idealne rozwiązanie na upalne dni. Gdy jednak zajdzie słońce, może zrobić się chłodno. Dlatego też miłym gestem będzie przygotowanie ciepłych koców dla gości – w dużych sklepach z artykułami do domu można kupić je już za kilka lub kilkanaście złotych za sztukę.

reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj