Organizacja ślubu w trzy miesiące – to możliwe!

0
2361
Organizacja ślubu
reklama

Potomstwo w drodze lub paląca potrzeba przypieczętowania miłości zawarciem małżeństwa – powód nie gra roli. Na przekór wszelkim opiniom i poradnikom można udowodnić, że wzięcie ślubu wraz z wyprawieniem zabawy dla gości nie wymaga wielomiesięcznych przygotowań i ogromnego zaplecza finansowego. Wystarczy tylko opracowanie planu działania i szybka jego realizacja!

Nieuchronne formalności

O rychłym zamążpójściu jako jedni z pierwszych powinni dowiedzieć się… urzędnicy lub księża. W przypadku ślubu cywilnego najkrótszy czas wyprzedzenia, z jakim powinniśmy zgłosić chęć zawarcia małżeństwa, wynosi 31 dni. Należy jednak liczyć się z tym, że interesujący nas termin może być wówczas zarezerwowany, dlatego musimy uwzględniać konieczność pewnych ustępstw z naszej strony. W przypadku ślubu konkordatowego trzeba również odbyć nauki przedmałżeńskie trwające od jednego weekendu do nawet kilku tygodni.

Gdzie będziemy się bawić?

Sale weselne spędzają sen z powiek przyszłym nowożeńcom. Terminy rezerwowane z kilkuletnim wyprzedzeniem i brak wolnych miejsc mogą mimo wszystko wyzwolić w nas pokłady kreatywności! Czyż nie wystarczyłaby pięknie przystrojona wiata na wsi lub na obrzeżach miasta? A może lokalna remiza kryje w sobie nieodkryty potencjał, który ujawniłby się za sprawą pięknych ozdób i świeżych kwiatów? Jeśli wciąż jednak takie rozwiązania nie wchodzą w grę, z pewnością warto jak najszybciej chwycić za telefon i uruchomić wyszukiwarkę – wolne terminy last minute nieustannie się pojawiają.

Wymarzony symbol miłości

W gorączce ślubnych przygotowań łatwo zapomnieć o obrączkach. Te z kolei muszą być zamówione odpowiednio wcześnie, ze względu na konieczność dopasowania ich rozmiaru oraz wybór wzoru. W końcu będą noszone całe życie! Warto bezpośrednio kontaktować się wtedy z jubilerem, co jest szczególnie istotne w przypadku obrączek personalizowanych. Jeśli w natłoku przygotowań brak nam czasu na wizyty w pracowniach jubilerskich czy rozmyślanie nad pożądanym wyglądem obrączek, możemy zainteresować się gotowymi wzorami, stanowiącymi małe dzieła sztuki. Zamiast wybierać się do galerii handlowych i dużych firm, możemy odezwać się do złotników, którzy sami zajmują się tworzeniem obrączek, często są elastyczni i nie dość, że można wybrać wyjątkowe obrączki, to da się je zamówić również on-line, tak jak np. na www.inneobraczki.pl.

Oprawa artystyczna

Znalezienie kompetentnych osób, które trafiłyby w nasze gusta, stanowi nie lada wyzwanie, jednak ustalenie terminu ślubu w trakcie tygodnia, a nie weekendu zwiększa nasze szanse na trafienie w puste okienko kalendarza fotografa lub zespołu muzycznego. W przypadku zdjęć sprawa jest o tyle łatwa, że mnóstwo pasjonatów-amatorów chce rozpocząć swoją przygodę z fotografią ślubną, można zatem powierzyć im zrobienie reportażu za niższą kwotę, a sesję plenerową wykonać w innym dniu korzystając już wtedy z usług profesjonalisty. Na uwagę zasługują również didżeje stanowiący coraz bardziej popularną alternatywę dla kapel, które zamawiać trzeba nieraz z dużo większym wyprzedzeniem. Powodzenie organizacji wesela w krótkim czasie zależy więc przede wszystkim od naszej kreatywności i umiejętności wykorzystywania niecodziennych rozwiązań.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj