Jak zadbać o stopy żeby były zdrowe i piękne
reklama

Biorąc pod uwagę życie zawodowe kobiet można rzec, że obecnie przedstawicielki płci pięknej spełniają się zawodowo przez co mają małe szanse, aby pomyśleć o sobie. Nic w tym dziwnego, bo po całym dniu intensywnej pracy ostatnią rzeczą, która przychodzi kobietom do głowy to zrobienie czegoś dla siebie. Stopy są odpowiedzialne za stabilizację całego ciała i niewiele osób wie, że to właśnie w nich ukryte są jedne z najważniejszych nerwów. Po ciągłych, napiętych harmonogramach całe ciało zaczyna odreagowywać wszystkie stresy. Jedyną rzeczą, która może spowodować ich regenerację to pożyteczny czas. Czas, w którym stopy będą mogły się odprężyć.

Wypoczęte i zadbane stopy nie tylko przed ślubem

Uwzględniając całe ciało możemy wskazać, że nogi są wyjątkowo narażone na stres, gdyż na nich opiera się całe ciało. Nerwy ukryte w stopach pomagają w funkcjonowaniu ważnych narządów. Do tych narządów zaliczamy między innymi rdzeń kręgowy, serce oraz żołądek. Powody przemęczonych stóp są jednoznaczne, od świtu do nocy w dobie życia codziennego wszystkie osiągnięte sukcesy zawdzięczamy naszym nogom, zatem należałoby im się w jakiś sposób odwdzięczyć. Mianowicie, kiedy mamy wiele spraw na głowie i brakuje już nam czasu, aby udać się do kosmetyczki i oddać swoje stopy w ręce profesjonalistki, możemy zadbać o nie w domowym zaciszu. Praca nad pielęgnacją stóp nie wymaga jakby się mogło wydawać wielu godzin. W rzeczywistości masaż z elementami akupresury opiera się na teorii łagodzenia stresu ciała poprzez stopy. Koncentrując się na pielęgnacji twarzy, równie ważne jest, aby skupić się także na stopach i zrobić odpowiednie wrażenie. Co więcej, mówi się, że piękne dłonie są wizytówką każdej kobiety i tym samym stopy przyczyniają się do całokształtu wyglądu.

Pedicure i pielęgnacja stóp – najważniejsze wskazówki

  1. Przycinaj i piłuj paznokcie oraz odsuwaj skórki wokół nich – przed przystąpieniem do pedicure na początek przytnij paznokcie. Możesz użyć klipsa do dużych paznokci, aby zapobiec wrastaniu się ich. Wskazane jest, aby przycinać paznokcie obcinaczkami wtedy łatwiej nadać im kształt. Następnie należy lekko przypiłować paznokcie, aby zapobiec zadziorom na nich. Najpiękniej prezentują się krótkie paznokcie. Zanim przystąpimy do ich podcięcia można zanurzyć je w letniej wodzie wtedy staną się miękkie i łatwiejsze do obcięcia.
  2. Zamocz stopy w soli zmiękczającej naskórek – napełnij wiaderko lub miskę gorącą wodą tak, aby zakryć stopy oraz kostki. Kolejno dodaj sól do kąpieli, bądź sól kuchenną oraz kilka kropelek ulubionego olejku eterycznego. Do kąpieli stóp można dodać jeszcze kilka plasterków świeżej cytryny lub parę płatków nagietka czy róży. Stopy należy moczyć w naparze przez 10-15 minut. Taka odmładzająca kąpiel zapewni stopom odpoczynek po ciężkim dniu.
  3. Złuszczaj naskórek stóp – kiedy twoje stopy i paznokcie są zmiękczone, nadszedł czas na złuszczanie. Po wyjęciu nóg z kąpieli osusz je ręcznikiem, nałóż krem nawilżający na paznokcie i pozostaw go na około 5 minut. W tym czasie szoruj stopy peelingiem albo pumeksem, by pozbyć się martwych komórek skóry. Ta czynność jest bardzo ważna, gdyż wszystkie warstwy martwych komórek tworzą twardą zewnętrzną skórę, która powinna być leczona w przeciwnym razie stanie się trudniejsza do usunięcia w przyszłości. Potem wytrzyj paznokcie i odsuń skórki specjalnym patyczkiem.
  4. Nawilżenie stóp – regularnie nawilżanie stóp pozwoli na zapobieganie pęknięć pięt, które są bardzo bolesne. Alternatywą dla kremu nawilżającego będzie oliwa z oliwek, olej migdałowy lub kokosowy. Oleje te pozwalają na odżywienie skóry, a zarazem poprawią przepływ krwi. Na stopy nałóż skarpetki, aby nie pobrudzić podłóg. Najlepiej krem lub olejek wsmarować w stopy na noc.
  5. Dopieść swoje stopy przynajmniej raz w miesiącu – żeby stopy były zdrowe, pełne energii i piękne należy raz, a najlepiej dwa razy w miesiącu wykonać powyższe kroki. Ze wszystkich korzyści wynikających z domowego pedicure jest kontrola higieny, która nie zawsze jest możliwa z powodu braku czasu i długich godzin przebywania w salonie piękności.
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj