Wieczór panieński a bridal shower – różnica między nimi

0
3847
Wieczór panieński a bridal shower – różnica między nimi
reklama

Pojęcie wieczór panieński (z ang. bachelorette party) jest wszystkim doskonale znane, zatem niekoniecznie trzeba być mężatką, aby wiedzieć jak wygląda organizacja wieczoru panieńskiego i zabawy z nią związane . Lecz na czym polega bridal shower? Bridal shower jest popularny na zachodzie. W Polsce mało kto wie, że istnieje alternatywa do słynnego wieczoru panieńskiego, ale jedno jest pewne- te zabawy należą do zupełnie dwóch różnych kategorii.

Jeżeli Panna Młoda należy do mało rozrywkowej grupy osób, to bridal shower jest świetną opcją do podsumowania życia panieńskiego.

Być może już zagłębiałaś się w rozważaniach co można robić na wieczorze panieńskim, albo słyszałaś o popularnym w Stanach Zjednoczonych bridal shower? Jeśli tak, to zapewne nasuwały się kolejne przemyślenia dotyczące wyboru osoby odpowiadającej za przygotowania, kto powinien zostać zaproszony i najważniejsze- miejsce, gdzie odbywać ma się każda z imprez.

Co można robić na wieczorze panieńskim?

Wieczór panieński przeważnie jest przygotowywany przez świadkową i powinien rozegrać się przed samym ślubem czyli mniej więcej tydzień wcześniej. Żeby mieć ewentualnie jeszcze czas na regenerację duszy i ciała.

Bardzo często wybieraną opcją jest wspólny wypad do klubu. Można też pójść do spa, kina, na kręgle. Popularne są również pokoje zagadek- escape rooms, a także nic nie stoi na przeszkodzie żeby spędzić ten ostatni wieczór „wolności” w domu np. podczas seansów filmowych, gdzie listę przykładowych filmów idealnych na wieczór panieński znajdziesz TUTAJ.

Opcji na spędzenie idealnego wieczoru panieńskiego jest wiele. Popularnymi zabawami sprawdzającymi przyszłą Pannę Młodą jest test znajomości przyszłego męża oraz wręczanie prezentów bohaterce wieczoru takie, które przydadzą się Młodej Parze podczas nocy poślubnej czy podróży poślubnej- zwykle jest to seksowna bielizna, erotyczne gadżety oraz gry.

Na czym polega bridal shower?

Bridal shower to zdarzenie, które w Polsce nie jest jeszcze znane wielu osobom, za to w Stanach Zjednoczonych jest często praktykowane. Całe przyjęcie przygotowuje mama Panny Młodej lub przyszła teściowa (ale niekoniecznie) i najczęściej wygląda ono tak, że wszyscy zasiadają przy wspólnym posiłku. Zamierzeniem takiego spotkania jest uprzyjemnienie przyszłej żonie wejścia na nową drogę życia. Kiedy posiłek dobiegnie końca, Pani Młoda otrzymuje podarunki, które doskonale przydadzą się na nowym mieszkaniu, jest to wielki gest z racji tego, że po ślubie wydatki się nawarstwiają.

Upominki te kupowane są orientacyjnie, czyli każdy kupuje coś co uważa za niezbędne w każdym domu. Jak możemy zauważyć w amerykańskich filmach, narzeczeni odwiedzając sklepy zaznaczają poprzez czytniki co chcieliby dostać w prezencie. W codziennym życiu wygląda to mniej więcej tak: przyszli małżonkowie rejestrują się na stronie sklepu i wybierają rzeczy, które ich zdaniem przydadzą się w nowym miejscu zamieszkania. Zakres cenowy powinien być zróżnicowany, aby goście nie czuli się skrępowani, że nie są w stanie kupić wybranego przez nich upominku.

Przyjęcie bridal shower można zorganizować kilkakrotnie np.w domu przyszłej żony, w mieście, w którym Młodzi zamieszkają czy w domu rodzinnym Pana Młodego. Impreza ta powinna mieć miejsce co najmniej na pół roku przed ślubem, gdyż pozwoli to na zreperowanie środków pieniężnych przez gości przed uroczystością zaślubin, gdzie przede wszystkim każdy ofiaruje Młodej Parze kopertę z pieniędzmi. Suma ta winna wynosić co najmniej tyle, ile zobowiązuje przez młode małżeństwo ugoszczenie gości w lokalu.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj