Pierścionek zaręczynowy
reklama

Gdy nadchodzi czas, w którym mężczyzna pragnie oświadczyć się kobiecie, często pojawia się problem – wybór właściwego pierścionka. Chociaż w salonach jubilerskich wybór jest ogromny, to jednak znalezienie tego odpowiedniego może być bardzo trudne. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Klasyka wśród pierścionków zaręczynowych to złoto połączone z dużym brylantem. Możemy jednak zdecydować się też na inne wzory. Najważniejsze jest to, aby pierścionek spodobał się ukochanej, a jako przyszły narzeczony powinniśmy wiedzieć, co lubi ona najbardziej. W ten sposób możemy znaleźć dla niej łatwiej to, co będzie w pełni jej odpowiadało.

Czy na pewno żółte złoto?

Najczęściej kupowane są pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota żółtego, ale warto też wspomnieć, że w sprzedaży znajdziemy pierścionki z innych typów złota, w tym złota białego, które imituje platynę, a także złota różowego, które ma lekko różowawy odcień dzięki dodatkowi miedzi.

Gdy nie wiesz, jaki kolor złota będzie najlepszy, warto podpatrzyć, jaki kolor biżuterii preferuje partnerka. Jeżeli nosi tylko srebro czy białe złoto, to znak, że to najlepszy trop. Warto przy tym wskazać, że mamy jeszcze inne alternatywne propozycje dla białego złota – to platyna, pallad czy tytan.

Brylant, a może inny kamień?

Brylanty w pierścionkach zaręczynowych to tradycja. Zwykle pierścionek tego rodzaju ma kamień dość duży, czyli o większej liczbie karatów. Powinniśmy też zwrócić uwagę na inne parametry, na przykład na jego kolor i czystość. Brylanty pięknie prezentują się z wszystkimi rodzajami złota oraz innymi kruszcami.

Zamiast brylantów możemy też zdecydować się na inne kamienie w zależności od tego, co może podobać się naszej wybrance. Rubiny, szmaragdy, topazy, szafiry, ametysty, opale czy perły to tylko parę propozycji.

Nie zapomina o dobrym rozmiarze!

Nie ma nic gorszego niż pierścionek zaręczynowy, który nie pasuje, jest za mały albo przeciwnie – za duży. Oczywiście, pierścionek można nieco zmniejszyć lub powiększyć, ale to dodatkowe koszty, a ponadto możemy zaburzyć jego proporcje. Modyfikacje nie są też możliwe do wykonania na dekoracyjnym pierścionku, na przykład na całym obwodzie wysadzanym kamieniami lub rzeźbionym.

Gdy nie wiemy, jaki rozmiar pierścionka będzie najlepszy, warto zmierzyć jeden z pierścionków używanych przez ukochaną – będziemy potrzebowali wewnętrznej średnicy. Na tej podstawie u jubilera będziemy mogli już dobrać pasujący rozmiar.

A może pierścionek zaręczynowy na zamówienie?

Istnieje również możliwość wykonania pierścionków na indywidualne zamówienie. Takie pierścionki zaręczynowe są naprawdę unikatowe i nie dostaniemy ich w żadnym salonie w regularnej sprzedaży. Pierścionek może mieć nietypowy wygląd lub też może zawierać grawerunek – możliwości są różnorodne.

Gdy szukasz wyjątkowych pierścionków zaręczynowych, sprawdź ofertę salonu jubilerskiego Arlekin Design z Krakowa.

reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj