reklama

Ślub jest jednym z ważniejszych, o ile nie najważniejszym dniem w życiu każdego z nas. Ostatecznie to w tym dniu dochodzi do połączenia dwóch bliskich sobie osób, które pomimo przeciwności losu przyrzekają sobie wierność i wzajemną pomoc (niezależnie czy chodzi o ślub cywilny czy kościelny/konkordatowy).

Dlatego właśnie należy zadbać o całą otoczkę tego niesamowicie doniosłego wydarzenia. Pomocne w tym celu będą różnego rodzaju akcesoria i gadżety ślubne, których ilość i pomysłowość mogą przyprawić o zawrót głowy.

Przeglądając zasoby Internetu z łatwością znajdziesz wiele inspiracji, z których stworzysz coś wyjątkowego – coś całkowicie Twojego i niepowtarzalnego. Skupmy się na pierwszych etapach szeroko pojętego ślubu, a mianowicie przystrojeniu samochodu oraz kościoła (są to bowiem dwa niezwykle istotne elementy jednej układanki).

Przystrojenie samochodu powinno być dobrane stricte pod gust młodej pary (najczęściej Panny młodej) z uwzględnieniem koloru oraz kształtów wybranego samochodu. Podstawą wydają się być coraz popularniejsze i wyjątkowe tablice rejestracyjne (np. z imionami młodej pary), które nakładane są na te prawdziwe. Pozwalają one w połączeniu z dekoracjami ze świeżych kwiatów uzyskać niesamowity klimat, który będzie Wam towarzyszył do samego kościoła.Elementy dekoracyjne można podzielić na: dekoracje umieszczane na masce samochodu (najczęściej za pomocą sylikonowych przyssawek), kokardy na klamki, różnego rodzaju banery, girlandy, a nawet flagi. Oryginalnym pomysłem jest przywiązanie puszek do tylnego zderzaka.

Przystrojenie urzędu stanu cywilnego bądź kościoła – w tym przypadku warto przemyśleć zastosowanie czerwonego dywanu, który niejako poprowadzi młodą parę wprost do urzędnika bądź księdza. Nie mniej istotnym jest dobór odpowiednich pokrowców na krzesła (oczywiście można z nich zrezygnować, jednak nadają one wyjątkowy charakter pomieszczeniu).

Warto pomyśleć nad ozdobami ze świeżych kwiatów, które mogłyby się znaleźć w pomieszczeniu (najczęściej umieszczone wzdłuż dywanu, po którym będą szli przyszli małżonkowie.

Jeżeli natomiast ślub będzie odbywał się w parku, pięknym ogrodzie – generalnie na łonie natury, dodatkowym aspektem jest przystrojenie altany za pomocą tiulu bądź podobnego materiału, który podkreśli podniosły styl wydarzenia. Natomiast ozdobne balony raczej odchodzą już w zapomnienie.

Źródło: Ślubna Planeta

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj