Planowanie wesela
reklama

Ślub i wesele to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary, warto więc poświęcić nieco czasu i uwagi na zorganizowanie wymarzonego przyjęcia. Wiele osób decyduje się na powierzenie tego zadania specjalistom, ale równie popularne jest organizowanie wesela samodzielnie. Jak się za to zabrać i jak przetrwać ten proces, by nie zwariować?

Termin wesela

Pierwszą kwestią, którą powinniście załatwić, jest wybranie terminu wesela i zarezerwowanie na ten dzień sali oraz załatwienie formalności w urzędzie lub w kościele. Może się zdarzyć, że w danym czasie wymarzone obiekty nie będą dysponować już wolnymi terminami, dlaczego najlepiej wszystko sprawdzić zawczasu i zadbać o to, by uroczystość została zaplanowana odpowiednio.

Planowanie wesela samodzielnie?

Zorganizowanie wszystkiego samemu jest trudne, choć nie jest niemożliwe. Na głowie przyszłej Panny Młodej, która bierze sprawy ślubu w swoje ręce, spocznie wiele spraw – zdecyduj się na to wtedy, gdy masz w głowie konkretną wizję tego, co chcesz stworzyć na swoim przyjęciu. W przeciwnym razie ogrom możliwości może nieco cię przytłoczyć.

Poproś o pomoc mamę

Twoja mama prawdopodobnie ma za sobą wesele, może więc podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z tobą. Będzie również świetnym wparciem w procesie organizacyjnym. Pamiętaj jednak, że to twoja impreza, jeśli więc nie zgadzasz się z pomysłem proponowanym przez mamę, masz prawo odmówić i zrobić po swojemu. To ty masz być tego dnia najważniejsza.

Przyjaciółka powierniczka

Pomocą może służyć również dobra przyjaciółka, która rozumie cię jak nikt inny. Szczególnie jeśli sama jest już po ślubie lub pomagała w przygotowaniach komuś innemu – z pewnością cię odciąży i zaskoczy świetnymi pomysłami. Pamiętaj jednak, by nie składać całości procesu organizacyjnego na jej barki.

Zaufaj specjalistom

Myślenie o wszystkim – kwiatach, menu, zespole, fotografach, dekoracjach czy innych atrakcjach weselnych przeraża cię? Jeśli boisz się, że o czymś zapomnisz lub nie masz czasu zajmować się organizacją wesela od A do Z, pomyśl o powierzeniu tego profesjonalistom. Często nie trzeba wynajmować dodatkowych agencji, ponieważ w salach rezerwowanych na wesele dostępna jest kompleksowa obsługa. Na przykład wybierając Rancho pod Bocianem położone niedaleko Warszawy z jednej strony masz możliwość zorganizowania wesela  dala od miejskiego zgiełku, w malowniczych okolicznościach przyrody, a z drugiej – wszystkie niezbędne usługi. Nie musisz więc martwić się dodatkowo o catering czy dekoracje.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj