Samochody retro na ślub wciąż w modzie

0
3504
Samochód w stylu retro na ślub i wesele
reklama

Ślub i wesele to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju i zwykle tylko jeden raz w życiu. Większość osób nie chce by było pospolite, zwyczajne a wyróżniało się oprawą. Od kilku lat modne są samochody w stylu retro. Moda na kabriolety oraz zabytkowe limuzyny nie ustaje, wręcz przeciwnie nabiera tempa.

Samochód do ślubu

Możliwości w zakresie pojazdów jakimi można dotrzeć na ślub są rozmaite. Co jakiś czas odznaczają się bardziej charakterystyczne trendy jak podróż dorożką, samochodem sportowym czy limuzyną. Przejazd pod kościół lub Urząd Stanu Cywilnego to zazwyczaj niedaleki odcinek podróży, mimo to bardzo wyjątkowy i wymagający odpowiedniej oprawy. Samochody limuzyny popularne jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ustąpiły pierwszeństwa z czasem samochodom w stylu retro. Skorzystali na tym fani starych samochodów. Samochody te idealnie nadają się na samochód Młodej Pary, nie wymagają dodatkowych ozdób i dekoracji by wyglądać inaczej, atrakcyjnie. Wielu wielbicieli motoryzacji posiadających samochody zabytkowe chętnie wynajmuje je do celów transportu Młodej Pary na uroczystość zaślubin. Dzięki internetowi można z łatwością znaleźć interesujące oferty samochodów rzadkich, niespotykanych i równie luksusowych, pięknie się prezentujących. Dostępne są samochody ekskluzywne jak i bardziej typowe, których wyróżnikiem jest rocznik. Część samochód jest celowo stylizowana, wzbogacona o komfortową skórzaną tapicerkę, chromowane elementy i wiele innych dodatków które sprawiają, że samochód olśniewa swym wyglądem, a Młoda Para w jego wnętrzu może poczuć się wyjątkowo. Większością tych samochodów nie można się przejechać nigdzie indziej jak do ślubu, czy podczas parady samochodów retro. Dzień ślubu może być jedyną taka okazją w życiu by poprowadzić lub zasiąść jako pasażer tak niespotykanego samochodu na drogach.

Wybierając samochód na wesele

Wybierając samochód do ślubu należy uwzględnić nie tylko jego wygląd, ale także komfort podróży danym samochodem. Co więcej w przypadku unikatów uwzględnić należy odległość do pokonania. Stare samochody nie zawsze mają wymienione silniki na nowe i mimo karoserii retro są szybkie niczym współczesne modele. Nie rzadko samochód retro rozwija prędkość również w stylu retro. Mając do pokonania kilka kilometrów nie jest to problem, przejazd może być uroczystą paradą, jednak planując podróż kilkudziesięcio kilometrową warto mieć na uwadze i ten aspekt. O ile w przypadku wynajmu samochodu z odległego krańca kraju nie ma problemu by samochód przetransportować na lawecie do wskazanego miejsca przez klienta, o tyle z odległością jaką mają Narzeczeni do miejsca zaślubin, wesela może być kłopot. O modzie na samochody retro do ślubu świadczą chociażby kolejki zapisów Nowożeńców na terminy wynajmu samochodów. Koszty samochodów na wesele bywają zróżnicowane w zależności od rocznika i modelu samochodu, jak też terminu wynajmu, miejsca i odległości podróży jaką musi pokonać samochód. Dla wielu wynajmujących istotnym elementem składowym ceny jest kierowca, z którym to można samochód wynająć, bądź zapewnić własnego kierowcę. Najczęściej ceny samochodów na wesele ustalane są za dzień wynajmu lub za godzinę z uwzględnieniem pokonanych odległości. Duże zainteresowanie samochodami zabytkowymi odnotowuje się od dłuższego czasu. Pary chętnie wkomponowują oryginalny element jakim jest samochód w całość uroczystości. Należy pamiętać, że samochód Nowożeńców jest też obiektem, rekwizytem w trakcie sesji zdjęciowej. Unikalny samochód retro to doskonały rekwizyt do zdjęć ślubnych.

Samochód na ślub, ale jaki?

Sam zamysł samochodu retro na ślub to nie wszystko, bowiem zabytkowe samochody również dzielą się na typy, marki, modele i co najważniejsze roczniki. W XXI wieku nawet „Maluch” czy popularny Polonez jest samochodem zabytkowym, jednak czy jest on równie atrakcyjny co Cadillac z lat 70tych czy Rolls Royce z pierwszej połowy XIX wieku. Ta naprawdę który samochód wybierzemy zależy jedynie od osobistych preferencji, chyba że nasza uroczystość to impreza w określonym stylu epoki, wówczas samochód również powinien pochodzić z wybranego przedziału czasowego. By dobrze wybrać warto przejrzeć ofertę samochodów do ślubu w internecie. Oferentów w całej Polsce nie brakuje. Kiedy już znajdziemy kilka typów, które dosłownie wpadły nam w oko porównać należy warunki wynajmu, właściwości samochodu, jego komfort i możliwości poruszania się, ostatecznie również cenę i logistykę, a z pewnością pomoże nam to w podjęciu ostatecznej decyzji, który z samochodów winien nas zawieźć do ślubu. Przejażdżka samochodem z 1928 roku czy nawet starszym może być nie tylko efektownym elementem wesela jak i niezapomnianym przeżyciem generującym cudowne wspomnienia na przyszłość. W tym zakresie warto zaszaleć i popuścić wodze fantazji. Samochód jest niczym garnitur Pana Młodego czy suknia Panny Młodej, to na tych elementach skupia się wzrok gości weselnych. Zarówno przyjazd jak i odjazd Pary Młodej spod USC, kościoła czy innej lokalizacji ceremonii zaślub zawsze jest w centrum uwagi tak samych uczestników uroczystości, jak i przechodniów, osób trzecich. Wśród najpopularniejszych samochodów zabytkowych jakie wynajmowane są na okoliczność ślubu znajdują się marki Mercedes, Porsche, Cadillac oraz Dodge. Nie brakuje również chętnych na przejażdżkę zabytkowym Alfa Romeo, Fordem, czy Chryslerem. Wspaniale odrestaurowane samochody nie rzadko w wersji cabrio dodają elegancji i szyku Parze Młodej.

Samochód w stylu retro na ślub – Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom auta retro na ślub kosztują więcej niżeli ekskluzywne nowoczesne limuzyny. Cena może nas zdziwić, podobnie jak ograniczona dostępność. Szybko można dowiedzieć się z czego wynika taki a nie inny koszt wynajmu. Samochody te są jedyne w swoim rodzaju, trudno znaleźć drug taki sam egzemplarz. Tym sposobem wynajmujący dyktują stosunkowo wysokie stawki od kilkuset złotych do kilku tysięcy za dzień wynajmu. Zwykle do tych cen należy doliczyć ryczałt kilometrowy, powyżej którego ponoszona jest dodatkowa opłata. Kosztem uzupełniającym wynajem jest transport samochodu do miejsca zamawiającego jak i kwestia obsługi samochodu w postaci kierowców.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj