Wieczór panieński w domu - wady i zalety wieczoru panieńskiego w formie domowego SPA
reklama

Wieczór panieński, czyli pożegnanie się ze stanem wolnym (pożegnanie z byciem panną), obchodzi się najczęściej raz w życiu. Aby impreza była udana warto zaplanować ją ze znacznym wyprzedzeniem. Przedstawiamy Wam jak świetnie zorganizować wieczór panieński w domowym zaciszu z najbliższymi przyjaciółkami

Kiedy zorganizować wieczór panieński?

Wieczór panieński, jak sama nazwa wskazuje to spotkanie z najbliższymi przyjaciółkami oraz koleżankami, znajomymi w godzinach wieczornych. Zazwyczaj taki wieczór jest organizowany kilka tygodni przez dniem ślubu (zazwyczaj dwa, trzy tygodnie przed najważniejszym dniem w życiu – oczywiście po wieczorze panieńskim).

Wieczór panieński jest organizowany głownie przez świadkową Panny Młodej. To ona jest „głową” całego przedsięwzięcia. Pomagają jej zorganizować ten dzień również druhny oraz reszta zaproszonych dziewczyn. Podpowiadamy, iż warto zacząć przygotowania do tego dnia odpowiednio wcześniej (nawet kilka miesięcy przed planowaną datą wieczoru panieńskiego), gdyż bardzo ciężko zgrać jeden wspólny, satysfakcjonujące wszystkie osoby termin oraz zdecydować się na jedną wizję wieczoru panieńskiego spośród wszystkich pomysłów zaproszonych gości.

Na początek należy ustalić listę gości. Jeśli impreza jest niespodzianą dla przyszłej Panny Młodej to gości powinna zaprosić świadkowa z najbliższymi osobami Panny Młodej. Jeśli natomiast Panna Młoda zna zamiary i chce również brać czynny udział w organizowaniu swojego wieczoru panieńskiego, radzimy, by to ona ustaliła, kogo chce zaprosić na ten dzień.

Wieczór panieński w domu – domowe SPA

Ciekawym pomysłem na wieczór panieński, który Panna Młoda wraz ze swoimi gośćmi może zapamiętać na długo, to Domowe Spa! Jest to jedna z inspiracji na spędzenie czasu wspólnie z przyjaciółmi. Idealnie sprawdzi się dla Pań, które nie przepadają za szalonymi imprezami w klubie do białego rana, lecz cenią elegancki, spokojny i miły wieczór pełen maseczek, masaży, lakierów do paznokci, rozmów i szampana! Domowe Spa z okazji wieczoru panieńskiego to idealny moment aby poplotkować, zrelaksować się i w miłym towarzystwie spędzić czas.

Wieczór panieński w domowym zaciszu – zalety i wady

Każdy pomysł na wieczór panieński będzie posiadał swoje plusy i minusy. Wybierając jedną z wielu opcji, należy zastanowić się, czego oczekuje przyszła Panna Młoda oraz co sprawi jej radość. Poniżej przedstawiamy argumenty (zalety i wady) przemawiające za oraz przeciw organizacji wieczoru panieńskiego w domu.

Zalety wieczoru panieńskiego w formie domowego Spa:

  1. Niskie koszta imprezy: wieczór panieński w formie domowego Spa to zawsze możliwość zaoszczędzenia znacznej sumy pieniędzy. Oczywiście wiele dodatkowych atrakcji czy bardzo drogie prezenty mogą ostatecznie kosztować wiele, ale organizując imprezę w domowym zaciszu można wiele rzeczy zrobić samemu oraz nie płacić kosztów transportu, wynajmu lokalu itd. Dodatkowo, decydując się na wieczór panieński w domu, można pozwolić sobie na większą ilość olejków zapachowych, kosmetyków czy masę przekąsek i napojów.
  2. Swoboda i nieskrępowanie. Jeśli przyszła Panna Młoda i jej przyjaciółki są domatorkami to z pewnością wszyscy lepiej będą czuć się w domowym zaciszu, aniżeli w głośnym pubie lub klubie. Domówka wiąże się z luźną atmosferą, spokojem oraz naturalnością, co niewątpliwie jest plusem. Nic nikogo nie będzie ograniczać, nie trzeba będzie patrzeć się na zegarek czy dostosować do regulaminu klubu czy jakiegoś salonu Spa.
  3. Wygoda. Imprezy poza domem mają swój urok, ale swój specyficzny urok mają również domowe przyjęcia, które charakteryzuje wysoki poziom komfortu wszystkich gości. Proste zalety jak wygodne siedzenie, dostęp do Internetu, toalety, kuchni czy innego pokoju są dla niektórych osób bardzo ważne.
  4. Nastrój. Wieczór panieński w domowym zaciszu daje daje duży komfort i swobodę. Cechuje się intymnością i kameralnością. Uczestniczki wieczoru są zazwyczaj w jednym lub kilku pokojach, blisko siebie, co daje możliwość spokojnej, luźnej rozmowy, bliższego poznania osób, które wcześniej się nie znały.
  5. Wspólne Spa. Dzięki opcji domowego Spa w czasie wieczoru panieńskiego macie możliwość korzystania z dobrodziejstw kosmetyków jednocześnie. Nie czekacie jedna po drugiej na swoją kolej. Można również zamówić makijażystkę, manikiurzystkę czy masażystę na ten wyjątkowy dzień. W momencie, gdy jedna będzie korzystała z usług wyżej wymienionej osoby, inne mogą leżeć z maseczką na twarzy i popijać szampana, plotkując przy tym.

Minusy wieczoru panieńskiego w domu:

  1. Brak miejsca. Jest to spore utrudnienie w przypadku bardzo małych mieszkań lub w sytuacji, gdy lista gości jest bardzo długa. Jeżeli nie będzie miejsca siedzącego dla każdej uczestniczki imprezy, wtedy nawet najlepsze pomysły będą nietrafione. Dodatkowo, zamiast wieczoru panieńskiego w domowym zaciszu będzie Halas i brak komfortu uczestników.
  2. Inni domownicy. Sporym utrudnieniem może okazać się organizowanie wieczoru panieńskiego w czasie, kiedy w domu będą przebywać inni domownicy. Możliwość spotkania kogoś z innych domowników w czasie imprezy może okazać się dla kogoś krepujące (i to ze strony gości przyszłej Panny Młodej, jak i jej bliskich).
  3. Brak inwencji. Jeśli przyszła Panna Młoda nie jest typem domatorki, to wieczór panieński w domu może ja bardzo rozczarować. Dodatkowo, jeśli pomysły związane ze spędzeniem czasu w tym dniu nie są oryginalne i dopracowane to całe przedsięwzięcie może być niewypałem.
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj