reklama

Wybór ślubnego pojazdu nie należy do najłatwiejszych, gdyż trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników mogących wpłynąć na decyzję. Bogate oferty usługodawców – wbrew pozorom – nie ułatwiają zadania, bo mogą sprawić, że wyobrażenia wygrają ze zdrowym rozsądkiem.

Po pierwsze: praktyczny punkt widzenia

Podstawową kwestią rozstrzygającą dylemat, jakim środkiem transportu para młoda pojedzie do ślubu, powinna być odległość – nie tylko od domu do kościoła czy urzędu stanu cywilnego, ale także od miejsca ślubu do lokalu. Jeżeli wynosi ona kilkanaście kilometrów, podróż innym środkiem transportu niż samochód z pewnością się przeciągnie i sporo namiesza w weselnym planie. Jeśli państwo młodzi nie chcą, by goście czekali na nich pod lokalem ponad godzinę, powinni wybrać silnik zamiast miarowego stukotu kopyt. Warto także pamiętać, że niektóre środki transportu wymagają dostosowania stroju. Świadome utrudnień powinny być przede wszystkim panny młode marzące o podjechaniu pod kościół motocyklem czy rowerem.

W czasie drogi suknia ślubna może utrudniać poruszanie się albo zostać pobrudzona, a kask – kompletnie zrujnować fryzurę. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Niesprzyjająca pogoda zdarza się o każdej porze roku, zatem dobrze jest zabezpieczyć się przed ewentualnym deszczem czy wiatrem. Nie należy też pomijać wagi kwestii finansowych. Przy ograniczonym budżecie wynajem auta czasem w ogóle nie wchodzi w grę, ponieważ nie jest to tania usługa – za limuzynę trzeba zapłacić ok. 250 zł/h, przy czym można ją zwykle wynająć na minimum 4 godz., a każdy kilometr jazdy poza miasto trzeba dodatkowo opłacić. Aby uniknąć wydatku, zawsze można pojechać własnym samochodem czy pożyczyć auto od znajomego, lub zdecydować się na dwukołowy środek transportu.

Po drugie: wyczucie stylu

Pojazd do ślubu powinien także odpowiadać stylistyce wybranej przez młodą parę. Wesele w urokliwym dworku to idealna okoliczność, by zrezygnować z samochodu na rzecz zaprzęgu konnego. Przyjęcie na łonie natury, w drewnianym lokalu i w otoczeniu zieleni, zyskałoby, gdyby nowożeńcy podjechali na miejsce rowerami albo zabytkowym autem.

Natomiast na nowoczesną impreza w połyskujących wnętrzach idealne jest luksusowe auto. Pojazd do ślubu to część oprawy wesela, niezwykle istotna, bo w moment pojawienia się pary młodej pod kościołem jest jednym z najbardziej doniosłych i wyczekiwanych przez gości. Nie można więc potraktować tematu po macoszemu. Popularnym trendem w organizacji ślubu jest wybór motywu przewodniemu, do którego dostosowuje się wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy decydujące o atmosferze tego wyjątkowego dnia. Nie ma dwóch takich samych przyjęć, a im więcej jest oryginalności, tym lepiej wesele zapisuje się w pamięciach tych, którzy w nim uczestniczyli. Wskazane jest więc nie tylko staranne dobranie pojazdu, ale także spersonalizowanie obrączek (można to zrobić np. w salonie Inne Obrączki), zapewnienie gościom atrakcji (np. barmana, fotobudki, candy baru) czy ubranie sali weselnej i kościoła kwiatami dostosowanymi do ustalonej koncepcji.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj